Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
328.84
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter
Tarnowskie Góry, 2018. január 15.A lengyel Központi Bányászati Hivatal környezetvédelmi osztálya próbarepülést végez egy drónnal a dél-lengyelországi Tarnowskie Góry városban 2018. január 15-én. A korszerű műszerekkel felszerelt, távirányítású repülő szerkezet a bányászváros levegőjének minőségét hivatott ellenőrizni. (MTI/EPA/Andrzej Grygiel)
Nyitókép: Andrzej Grygiel

Az egész országot megváltoztatják az agrárdrónok

Őszre kész a dróntörvény, szakavatott pilótának kell lenni a kis eszközök működtetéséhez. A mezőgazdaság általa viszont új korszakba léphet.

Olyan helyekre is bejut, ahová a gépek nem, ráadásul környezetkímélők. Noha egyre népszerűbbek az agráriumban is a drónok - ezekről kiválóan lehet például permetezni -, használatukhoz még rendezni kell a jogi környezetet - írja a Sonline.hu.

Kránitz József, az Eurosmart Kft. drónos üzletág fejlesztési igazgatója a lapnak elmondta, sürgető a törvényi rendrakás, épp a permetezés körüli rendrakás miatt, ugyanis van olyan, hogy egy területnek csak egy bizonyos részét kell hinteni, nem az egészet, erre pedig csak a drónok felelnek meg.

Jelenleg légtérhasználati engedély kell a drónokhoz, kísérleti jelleggel lehet őket használni csupán. A dróntörvény őszre készülhet el, ez alapján akkreditált pilóták vezérelhetnek csak ilyen eszközöket.

A napokban egyébként Somodorban tartottak bemutatót az érdeklődőknek, ahol egy kisebb területet szinte percek alatt lepermetezett a gép.

A drónok a vadkárbecslésben, az öntözésben és egyéb munkában is kiválthatják az emberi erőt - egy olyan időszakban, amikor egyre égetőbb a munkaerőhiány.

Címlapról ajánljuk
1997 óta nem volt ilyen jó évük az európai bankrészvényeknek

1997 óta nem volt ilyen jó évük az európai bankrészvényeknek

Az európai bankszektornak 2025-ben rendkívül sikeres éve volt: a Stoxx 600 Banks Index közel 60 százalékkal emelkedett, ami 1997 óta a legerősebb éves teljesítmény. A régió pénzintézetei kiváló eredményeket értek el: a HSBC és az UBS is felülmúlta a várakozásokat a harmadik negyedévben, miközben egyes szereplők, köztük a Commerzbank és a Société Générale, részvényárfolyama az elmúlt egy évben több mint a duplájára nőtt - hívta fel a figyelmet a CNBC.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×