eur:
415.53
usd:
403.51
bux:
79775.14
2025. január 3. péntek Benjámin, Genovéva

Döntöttek a Konzum beolvadásáról az Opusba

 A beolvadás időpontja 2019. június 30.,  a Konzum és az Opus Global részvényeinek átváltását 2:1 arányban határozták meg a társaságok rendkívüli közgyűlésén.

Rendkívüli közgyűléseken döntöttek a Konzum Nyrt. beolvadásáról az Opus Global Nyrt.-be hétfőn, az előzetesen közölt előterjesztések jóváhagyásával - tudatták a társaságok a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

A közgyűlések elfogadták a társaságok tavalyi mérlegbeszámolóit, a beolvadás szabályait, valamint a jogutód Opus Global Nyrt. alapszabályát. Felhatalmazták az igazgatóságokat az egyesülési szerződés aláírására.

  • A beolvadás időpontja 2019. június 30.
  • A Konzum és az Opus Global részvényeinek átváltását 2:1 arányban határozták meg.
  • A utolsó kereskedési nap a Konzum részvényekkel a tervek szerint 2019. június 24., a jogutód társaság részvényei július 1-től foroghatnak majd a Budapesti Értéktőzsdén.

A cserearány megállapításakor a társaságok a 2018. december 31-i fordulónapra számított IFRS szerinti konszolidált saját tőkéjét vették alapul, mely tisztítás nélkül a Konzum Nyrt.-nél meghaladta a 73,8 milliárd, az Opus Global Nyrt. esetében pedig a 280,4 milliárd forintot.

Az egy részvényre eső saját tőke meghatározásakor a társaságok saját tőkéjét csökkentették a nem ellenőrző részesedések értékével, illetve a Konzum esetében a tőzsdei társaság tulajdonában lévő Opus Global részvényekből származó átfogó eredménnyel (6,5 milliárd forint) is. Így a Konzum Nyrt. esetében az egy részvényre jutó saját tőke 154 forint, míg az Opus Globalnál 314,1 forint lett.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.06. hétfő, 18:00
Csaba László
közgazdász, egyetemi tanár
"Nyissák meg az Északi-tengert!" – Trump újabb csatába kezdett a szélerőművek ellen

"Nyissák meg az Északi-tengert!" – Trump újabb csatába kezdett a szélerőművek ellen

Az Egyesült Államok újonnan megválasztott elnöke, Donald Trump élesen bírálta Nagy-Britannia energiapolitikáját, különösen az északi-tengeri olaj- és gázkitermelés visszaszorítását és a szélerőművek térnyerését. Trump felszólította a szigetországot, hogy nyissa meg újra az elöregedő északi-tengeri medencét a fosszilis energiahordozók kitermelése előtt, és egyúttal szabaduljon meg a szélerőművektől. Ez a kérés azonban éles ellentétben áll a brit kormány jelenlegi klímapolitikájával és megújuló energiára vonatkozó terveivel - írta meg a Reuters.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×