A külső, de még inkább a belső fővárosi kerületekhez képest sokkalta, akár 50-70 százalékkal is olcsóbban lehet bérelt lakáshoz jutni Budapest agglomerációjában, a különbség azonban csökken. Ennek okairól Mester Nándor, az Otthontérkép.hu vezető elemzője beszélt az InfoRádiónak.
"Egyrészt erős a Budapestről való kiáramlás, különösen azon települések felé, ahonnan jó a közlekedés
és az ellátás, ha tehát egy belvárosi lakást bérlünk valahol, az körülbelül annyiba kerül, mint egy családi ház bérlése valahol az agglomerációban" - mondta Mester Nándor.
Az agglomerációs értéknövekedés másik lába, hogy
a keleti, délkeleti megyékből igen erős ide az elvándorlás, tehát "két oldalról is hízik az agglomeráció", például Érd, Törökbálint, Dunakeszi, Gyál, Gyömrő és Vecsés.
Mivel a kereslet növekszik, a szakember szerint az árak is közeledni fognak a budapestiekhez. Mester Nándor szerint ettől függetlenül mindenkinek fontos figyelembe venni azt, hogy milyen terheket vállal, ha kiköltözik az agglomerációba.
"Közlekedés, iskolák, óvodák, vásárlás, kulturális lehetőségek, ezekkel mind számolni kell" - hívta fel a figyelmet a döntés mérlegelésekor fontos szempontokra a szakember.