Infostart.hu
eur:
386.2
usd:
332.14
bux:
0
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Nyitókép: Pixabay

KSH: 30 százalékkal nőtt az új lakások száma az első fél évben

Az első fél évben 6517 új lakás épült, 30,2 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 18 066 volt, 8,9 százalékkal kevesebb, mint 2017 azonos időszakában - jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az átadott új lakások számát tekintve Budapesten 51,2 százalékos, a községekben 49,3 százalékos volt a növekedés. A megyei jogú városokban 11,9, a többi városban 23,4 százalékkal több lakás készült el, mint a múlt év első felében.

Az első fél évben kiadott új építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján Budapesten 27,0 százalékkal megcsappant az építési kedv, a megyei jogú városokban és a falvakban egyformán 3,5 százalékos a visszaesés. A nem megyei jogú városokban 17,1 százalékkal nőtt az építendő lakások száma.

Címlapról ajánljuk
A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Három izgalmas részvény, amit vennénk januárban

Három izgalmas részvény, amit vennénk januárban

Míg a magyar lakosság többsége még az év eleji hóból próbálta kiásni autóját, Donald Trump hiperaktív üzemmódba kapcsolt, és máris felforgatta a piacokat. Az év első Invest podcastjében megvizsgáltuk, mi fán terem az új „Trump-trade”, és kiknek érdemes közelről figyelnie a Rába és a 4iG körül zajló, hírvezérelt száguldást, ahol a hadiipari ambíciók alapjaiban írják át a befektetői várakozásokat. Megkerestük a választ arra is, hogy a réz lehet-e az évtized stratégiai nyersanyaga, és milyen eszközökön keresztül profitálhatunk a kínálati szűkületből. Végül pedig a Long/Short játékban hoztunk három részvényt, amit vennénk, és három részvényt, amit elkerülnénk januárban. A stúdióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető részvényelemzője és Vidovszky Áron, a Portfolio Investment Services üzletágvezetője.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×