Infostart.hu
eur:
391.87
usd:
340.79
bux:
0
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

Gyuris: A magyar lakosság eladósodottsága Európai mércével is jelentős

A megszorítások hatására Magyarországon jelentősen emelkedett a lakossági hitelfelvétel - mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Gyuris Dániel, az FHB Jelzálogbank Nyrt. vezérigazgatója.

Az FHB Jelzálogbank Nyrt. vezérigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában kijelentette: jelentősen emelkedett Magyarországon a hitelfelvétel, aminek egyik fő oka a kormányzati megszorító intézkedések.

A lakossági hitelfelvétel 18 százalékkal bővült idén, ez pedig jelentősnek tekinthető - tette hozzá Gyuris Dániel.

A figyelmeztető jel

A bankvezető hozzátette: figyelmeztető jel, hogy a lakossági megtakarítások három éve nem emelkedtek, mint ahogy a klasszikus lakáshitel-kérelmezők száma sem nőtt.

Azaz az emberek a fogyasztási cikkekhez, a mindennapi kiadásaik finanszírozásához vesznek fel hitelt - mondta Gyuris Dániel, hozzátéve: a keresetekhez viszonyítva a magyar lakosság eladósodottsága 13-14 százalékos.

Ezzel pedig Európa élmezőnyéhez tartozunk - tette hozzá az FHB Jelzálogbank Nyrt. vezérigazgatója.

Megnőtt a kockázati prémiumigény

Természetes, hogy amikor egy több országot, adott esetben Európát is érintő amerikai piaci megtorpanás következik be, a befektetői oldalon megnő a kockázati prémiumigény, a felárelvárás - közölte Gyuris Dániel.

Az FHB Jelzálogbank Nyrt. vezérigazgatója hozzáfűzte: ma a tőkepiacon összességében likviditási bőség van, így, ha a hisztériahullám lecsendesedik, az árak ismét beállnak a normális piaci felárakat magukba foglaló szintre.

Az FHB Jelzálogbank Nyrt. vezérigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában úgy vélte: az amerikai válság hatására mérséklődik majd a finanszírozási arányban fennálló bankok közötti verseny, a kockázati felárakkal pedig érzékenyebben kell beárazni a kitettséget.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Ilyen fegyelmezetten bárkivel fel tudjuk venni a versenyt” – Értékelések a Ferencváros nagy diadala után
Mutatjuk a gólokat!

„Ilyen fegyelmezetten bárkivel fel tudjuk venni a versenyt” – Értékelések a Ferencváros nagy diadala után

Nagy meglepetésre, de teljesen megérdemelten, magabiztosan (2-0) legyőzte portugál ellenfelét a Ferencváros a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntős párharcának első felvonásában, amely után a főszereplők már arról is beszéltek, hogyan és milyen eséllyel lehet esetleg továbbjutni a jövő hét szerdán, már a legjobb nyolc közé a második legrangosabb európai klubkupában.

Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az ivóvízhez való hozzáférés az Irán ellen folytatott háborúban érintett államok egyik legnagyobb sebezhető pontja. Ugyan ezek az országok egy természeti kincsből, az olajból gazdagodtak meg, de egy másikhoz, a vízhez való hozzáférés létfontosságú a számukra. Ezt pedig a tengervizet sótalanító üzemek jelentik.
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×