Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

Stratégiai szerződést kötött a Pannon és az Ericsson

Az Ericsson lesz a Pannon 3G és HSPA-hálózatának kizárólagos szállítója Magyarországon - állapodott meg a két cég vezetése. A megállapodás értelmében az Ericsson kibővíti a Pannon 3G rádióhálózatát, valamint szélessávú mobilszolgáltatásokat telepít.

Az Ericsson az új szerződés elnyerésével tovább erősíti a 3G- és HSPA-hálózatok terén betöltött vezető szerepét Magyarországon. A Telenor-csoportba tartozó Pannonnal kötött, a vállalat mobilhálózatának bővítésére vonatkozó megállapodás a telepítést, az integrálást és a támogatási szolgáltatásokat foglalja magában.

A több mint hárommillió előfizetővel rendelkező Pannon Magyarország második legnagyobb mobilszolgáltatója. A közelmúltban az Ericssonnal kötött megállapodás értelmében az Ericsson kibővíti a Pannon 3G rádióhálózatát, valamint szélessávú mobilszolgáltatásokat telepít és integrál HSPA (nagysebességű csomagkapcsolt hozzáférés) technológia alkalmazásával.

Ezzel a szerződéssel az Ericsson megőrzi a Pannon 3G rádió-hozzáférési hálózatának kizárólagos szállítójaként szerzett pozícióját, miközben támogatja a szolgáltatót a továbbfejlesztett HSPA-alapú szolgáltatások felé tett folyamatos lépésekben.

Ove Fredheim, a Pannon vezérigazgatója a következőket nyilatkozta: "Úgy döntöttünk, hogy hosszú távú együttműködést építünk ki az Ericssonnal annak érdekében, hogy továbbfejlesztett szélessávú mobilszolgáltatásokkal láthassuk el ügyfeleinket. Az Ericssonnak a 3G és a HSPA terén betöltött vezető szerepe stratégiai előnyt jelent a Pannon számára".

Az újonnan megkötött kétéves megállapodás részeként az Ericsson az új hálózat kulcsrakész szállítását vállalja, beleértve a támogatási szolgáltatásokat is.

Éry Gábor, az Ericsson Magyarország elnöke kijelentette: "Ez stratégiai jelentőségű szerződés az Ericsson számára, amely tovább erősíti együttműködésünket a Telenorral. A Pannonnal kötött, kibővített megállapodás magasabb szintre emeli együttműködésünket".

Címlapról ajánljuk
Durva erőszakhullám tört ki Mexikóban a hírhedt drogbáró kiiktatása után – veszélyben a foci-vb-rendezés?

Durva erőszakhullám tört ki Mexikóban a hírhedt drogbáró kiiktatása után – veszélyben a foci-vb-rendezés?

A mexikói hadsereg amerikai információkra támaszkodva, összehangolt akcióban fogta el az ország egyik legnagyobb és legmilitarizáltabb kartelljének vezetőjét, aki belehalt sérüléseibe. Balogh Máté Gergely, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója az InfoRádióban elmondta: középtávon az utódlási harc okozhat komoly gondokat Mexikóban, és szerinte ha a kormány nem tud garanciákat felmutatni a FIFA-nak arra, hogy biztonságos körülmények között lehet lebonyolítani a nyári vb-mérkőzéseket, illetve fogadni a szurkolókat, akkor akár még a rendezési jogot is elvehetik Guadalajarától, ahol a kartell egyik központja van.

Hazamehettek az ukránok, de a pénz maradt

Pénteken kora este elhagyta Magyarországot és visszatért Ukrajnába az a hét pénzszállító alkalmazott, akiket a Terrorelhárítási Központ (TEK) vett őrizetbe egy nagyszabású csütörtöki akció során. Bár a személyi szabadságuk korlátozása megszűnt, a lefoglalt 27 milliárd forintnyi valuta és a 9 kilogrammnyi arany sorsa továbbra is feszültségforrás a két ország között.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Újabb hatalmas izraeli csapás érte Teheránt, Irán Szaúd-Arábiát, az Emírségeket és Bahreint támadta – Híreink az iráni háborúról szombaton

Újabb hatalmas izraeli csapás érte Teheránt, Irán Szaúd-Arábiát, az Emírségeket és Bahreint támadta – Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombaton már nyolcadik napjába lépett az iráni háború. Izrael újabb nagyszabású csapássorozat hajtott végre a perzsa állam fővárosa, Teherán ellen, a Mehrabad repülőtér lángra kapott. Pár órával később Irán a zsidó állam elleni támadással válaszolt. Folytatódik Irán arab öbölállamok elleni akciója is: Szaúd-Arábia azt jelentette, hogy a Sajbah olaj- és gázmező felé tartó 16 drón semlegesítettek, Dubaj légvédelme pedig szintén lelőtt támadóeszközöket. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×