Infostart.hu
eur:
386.02
usd:
330.58
bux:
0
2026. január 12. hétfő Ernő

Fenntartható fejlődés: amiről nem tudnak a magyarok

A fenntartható fejlődés fogalmát egy 1987-es ENSZ-jelentés vitte be a köztudatba, ám sok környezetvédő szerint a két szó ilyen összekapcsolása önmagában is ellentmondás. A magyar lakosság háromnegyede viszont még nem is találkozott ezzel a kifejezéssel - derül ki a Gfk Hungária felméréséből.

A piackutató igazgatója az InfoRádióban azt mondta: egy felmérés szerint a magyar lakosságnak mindössze egynegyede hallott már a fenntartható fejlődés gondolatáról, az így válaszolók közül is csak minden nyolcadik nyilatkozott úgy, hogy tudja mit jelent a fogalom.

Amikor definiálni kellett a fenntartható fejlődést, minden harmadik válaszoló a környezetvédelemmel azonosította a fogalmat - közölte Kozák Ákos. A második legtöbb válasz a gazdaságfejlesztésre érkezett.

A felmérésből kiderült az is, hogy az emberek többségét nem érdekli, hogy egy termék a fenntartható fejlődés szellemében készült-e.

Az emberek többsége szerint az államnak óriási szerepe van a fejlődés fenntartásában, amelyet megfelelő kutatás-fejlesztéssel, illetve oktatással, és a fogyasztóvédelem támogatásával segíthet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

Bár halálbüntetés is járhat érte, tömegével égetik el a tereken a hidzsábjukat a nők Iránban, így tiltakozva az iszlám rezsim elnyomása ellen. Az internet letiltása miatt nem lehet ellenőrizni, de egy jogvédő szervezet szerint több mint 500 embert öltek meg az iráni tüntetések idején. A kórházak megteltek, van, ahol az utcán terítették ki halottakat, hogy a családjuk azonosítsa őket. A hatalom szerint Amerika és Izrael tüzeli a tiltakozásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Ma érkezik az emelt nyugdíj – Mutatjuk, ki hány forinttal kap többet

Ma érkezik az emelt nyugdíj – Mutatjuk, ki hány forinttal kap többet

Január 12-én utalja az Államkincstár az idei első havi nyugdíjakat, az év eleji inflációkövető nyugdíjemelésnek köszönhetően az időskorúak 3,6%-kal több bevételhez jutnak, mint 2025 decemberében. Mutatjuk a pontos számokat, hogy kinek mekkora összeggel nő a havi bevétele. Februárban még jobb hónapjuk lesz a nyugdíjasoknak, ugyanis a megszokott módon érkezik a teljes 13. havi juttatás, továbbá idén először megérkezik a 14. havi nyugdíj első negyedrésze is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×