Infostart.hu
eur:
382.15
usd:
328.05
bux:
109226.78
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

Bezár a világ legjobb étterme

A dán Noma jövőre húzza le a rolót, hogy aztán később különleges formában újraéledjen.

Jövőre végleg bezár a világ legjobb éttermének tartott, három Michelin-csillagos dán Noma – írta az étterem az Instagramon.

"Hogy továbbra is Noma maradhassunk, változnunk kell. A 2024-es tél az eddig ismert Noma utolsó szezonja" – olvasható a közleményben.

A noma szót az északit jelentő dán nordisk és az ételt jelentő mad szavak összevonásával alkották és kis kezdőbetűvel írták, amikor 2003-ban Koppenhága központjában megnyílt az étterem.

2016-ban bezárt, majd két évvel később a dán főváros a központtól távolabbi részén újra megnyitották.

"2025-ben éttermünk gigászi laboratóriummá alakul, úttörő konyhai kísérletek tesztkonyhájává változik, amely élelmiszeripari innovációkon és új ízek kifejlesztésén dolgozik"

– magyarázta honlapján az étterem.

A világjárvány alatt, 2020-ban René Redzepi, a fermentálás művészének is nevezett tulajdonos és séf egy hónapra bor- és hamburgerbárrá alakította át az éttermet.

Tavasszal ideiglenesen, március 15. és május 20. között a japán Kiotóban nyílik meg két hónapra a Noma.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×