Infostart.hu
eur:
357.72
usd:
306.45
bux:
132426.66
2026. május 14. csütörtök Bonifác
Nyitókép: pixabay

Mínusz 2,2 fok az új hidegrekord

A következő napokban viszont már jobb lesz az idő.

Megdőlt az országos nappali hidegrekord vasárnap Kékestetőn - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

Vasárnap is a hűvös, télies időjárás volt a meghatározó. Így ismét megdőlt a napi legalacsonyabb maximumhőmérsékleti rekord. Kékestetőn mindössze mínusz 2,2 Celsius-fokig melegedett a levegő.

Mostanáig április 3-án mínusz 0,6 fok volt a legalacsonyabb csúcsérték, amelyet 1989-ben regisztráltak - írták.

Az előrejelzés szerint a következő napokban fokozatosan melegszik a levegő. A maximumok jellemzően 15-20 fok körül alakulnak majd. A hétvégén viszont esősebb, vasárnap hűvösebb idő is várható.

Címlapról ajánljuk

Megjelent a Magyar Közlönyben a lista, hogy a Tisza-kormány miket fog sürgősen kivizsgálni és nyilvánosságra hozni

Az új kormány első rendeletei azokról az ügyekről szólnak, amelyek kapcsán vizsgálatok indulnak és amilyen ügyeket nyilvánosságra fognak hozni. A pénzügyminiszter különleges jogköröket kapott, vizsgálják a kórházak klímáit, ügynökakták, kegyelmi ügy, titkos szerződések, kormányhatározatok – hosszú a lista.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Kormányalakítás: megkezdődött az átadás-átvétel, Pintér Sándor vizsgálatot kért maga ellen

Kormányalakítás: megkezdődött az átadás-átvétel, Pintér Sándor vizsgálatot kért maga ellen

Május 13-ától hivatalosan is átvette az ország vezetését a Magyar Péter vezette Tisza-kormány, amely első, éjjelbe nyúló ülését az aszályra hivatkozva is Ópusztaszeren tartotta. Csütörtök délután megkezdődött az átadás-átvétel utolsó fázisa is. A volt kormány irányítói átadták posztjukat az újonnan megalakult Tisza-vezetésnek. Ruszin-Szendi Romulusz 10 új szabadnapot jelentett be az állománynak, és más nagy bejelentéseket is tett a minisztériumi munka kezdetéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×