eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Egy nő kitölti az EuroJackpot szelvényt a sorsolásos játék október 4-i indulása előtt Budapesten, a Pólus Centerben lévő Szerencsejáték Zrt. lottózóban 2014. október 2-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Drágább lesz egy lottójáték

Amíg korábban 780 forintért lehetett játszani mezőnként, addig mostanra már 800 forintot kell fizetni az Eurojackpotért.

Mivel az Eurojackpot euróalapú, az áremelkedés oka minden bizonnyal a forint gyengülése – írja Pénzcentrum, hozzátéve, hogy a drágulás mértéke nagyjából 2,5 százalék.

A gazdasági lap szerint, bár a forint az utóbbi időben eléggé „padlót fogott”, a 800 forintos árképzés így is magasnak tűnik. A Szerencsejáték Zrt. játékleírása alapján az árat a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által meghatározott euró/forint-árfolyam heti átlaga alapján határozzák meg, sávos rendszerben, ami biztosítja, hogy az árváltozás ne legyen gyakori. A 800 forintos ár tehát 380-400 forintos euróárfolyamot feltételez. Ez a múlt héten valóban igaz is volt, azóta azonban visszatért az euro a 370 forintos szintre.

Az Eurojackpot eheti főnyereménye 34,3 milliárd forint.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×