Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 9. vasárnap Emőd
Szilveszterezők petárdáznak a belvárosi Vörösmarty téren 2012. december 31-én éjjel.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Lejárt a határidő, többen számíthatnak mától 150 ezer forintos bírságra

Nem kellett hozzá sokat tenni, sőt, éppenhogy semmit.

Már január másodikán elkezdődött Magyarországon a megmaradt tűzijátékok visszaváltása, aki nem kapcsolt időben, az könnyen kicsúszhatott a határidőből, ami január 6-án hétfőn lejárt.

A szilveszterkor fel nem használt termékeket, egészen pontosan a megmaradt vagy hibás, a hármas kategóriába sorolt pirotechnikai eszközöket, vagyis azokat, amelyeket csak nyílt helyen lehet használni, vasárnapig kellett visszavinni az árusoknak tárolásra vagy megsemmisítésre.

Ezek birtoklása hétfőtől, vagyis január 6-tól szabálysértésnek minősül, és akár 150 ezer forintos bírsággal is sújtható.

Címlapról ajánljuk
Este drágább áram? Asztalra tesznek egy új rezsicsökkentési javaslatot

Este drágább áram? Asztalra tesznek egy új rezsicsökkentési javaslatot

Széleskörű energetikai korszerűsítésre buzdít az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége. Tibor Dávid, a Masterplast alapító elnöke az InfoRádióban elmondta: a szövetség egy idősávos villamosenergia-tarifa bevezetését is felveti annak érdekében, hogy csökkentsék a lakosság energiafogyasztását.

Nem lesz kevesebb víz, de az otthonunkban is meg kell tudni tartani – kemény szavak az ökológustól

Több magyarországi településen már vízkorlátozást kellett bevezetni, de mindenhol takarékos vízfelhasználásra kérik a lakosságot. Németh András természetvédelmi őr, ökológus, a Vízőrző Mozgalom ötletgazdája és alapítója azt javasolja: halasszuk el a nagyobb vízigényű munkákat, és felejtsük el a nyáron a zöld gyepet!
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×