eur:
401.98
usd:
370.84
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: Pixabay

Hihetetlen, mennyire zöld módon szeretnénk élni - csak nem tudunk

Az életvitellel kapcsolatos, érdekes eredményeket hozó zöldkutatást készült, amiből kiderül, elsöprő többségben vannak azok, akik otthon szelektív módon gyűjtik a hulladékot, de még mindig minden ötödik ember ellenáll, mondván: úgyis minden ugyanoda megy.

A felnőtt netezők 87 százaléka igyekszik szelektíven gyűjteni a szemetet, 79 százalékuk pedig mindig legkapcsolja a villanyt mások után, és bár a dolgozók 82 százaléka számára fontos a környezettudatos munkahely, szelektív gyűjtésre csak a helyek kétharmadában van mód - derül ki a Profession.hu 1000 fős mintán végzett kutatásából, amit az Infostarttal is megosztott.

A válaszadók 85 százaléka környezettudatosan él: törekszik a természetes anyagok használatára, és olyan cégeket favorizál, amelyek ugyanilyen szemlélettel dolgoznak.

A válaszadók 33 százaléka viszon szkeptikus a zöld gondolkodással szemben, ennyien tartják magukat "túl kicsinek" ahhoz, hogy bármit tegyenek a Föld védelméért. Az emberek 21 százaléka egyébként azért tartja feleslegesnek a szelektív gyűjtést, mert "úgyis minden ugyanoda megy".

Minden második munkahelyen a papírt és a műanyagot gyűjtik külön.

Az államigazgatásban dolgozók körében a legmagasabb azok aránya (39 százalék), ahol viszont nincs lehetőség szelektív gyűjtésre, de még csak tervben sincs.

Saját bevallása szerint otthon a válaszadók 75 százaléka gyűjti szelektíven a hulladékot, illetve további 14 százalék tervezi, hogy bevezeti azt háztartásában.

Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 06:26
×
×
×
×