Infostart.hu
eur:
356.4
usd:
314.11
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

Remek borok a XXX. Országos Borversenyen

1955 óta rendezik meg az Országos Borversenyt. A harmincadik, jubileumi megmérettetés eredményhirdetését szerdán tartották.

A jubileumi Országos Borversenyre - amelyen nagyon jól szerepeltek a tokaji borkülönlegességek és az egri vörösborok - 484 tétel érkezett - mondta el az InfoRádiónak a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára.

Horváth Csaba hozzátette: idén, a korábbi szerény szerepléshez képest a fehérborok is "szebb arcukat mutatták".

Két nagyaranyérem, ötvenegy aranyérem és háromszázhárom ezüstérem született volna, ha nem követik azt a nemzetközi gyakorlatot, amely szerint a benevezett boroknak csak 30 százaléka kaphat ilyen elismerést - közölte a főtitkár.

A versenyen kiemelkedően szerepelt a hegyaljai és tokaji borvidék, de a rendező egri, a villányi és a kunsági borok is remekeltek - mondta Horváth Csaba.

A Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára szerint érdemes megkóstolni a nagyaranyérmet nyert egri kékfrankost Vincze Béla Arcanum sorozatából és a Tokaj Kereskedőház 1972-es évjáratú aszúborát, amely a tokaji kategória győztese lett.

Horváth Csaba felhívta a figyelmet a Gál Pincészet kékfrankos rozéjára, a Hilltop Neszmély zöld veltelínijére, amely a legjobb fehérbor lett idén, és Nyakas Budai Irsai Olivérje is, amely, mint mondta, "csak egy nyakhosszal maradt le a kategóriagyőzelemről.

A pezsgők között a Törley jubileumi cuvée-je lett a legjobb - fűzte hozzá a főtitkár.

Hanganyag: Rezsek Gyõzõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Boromisza Zsombor: nem a Velencei-tó vizének pótlásán, hanem a turizmus alkalmazkodásán kellene gondolkodni

Boromisza Zsombor: nem a Velencei-tó vizének pótlásán, hanem a turizmus alkalmazkodásán kellene gondolkodni

A Velencei-tó jövőjéről szóló viták gyakran a vízpótlás körül forognak, ám ez önmagában nem jelent hosszú távú megoldást – írta a Másfélfok blogon a MATE Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszékének egyetemi docense. A szakember az InfoRádióban arról beszélt, hogy az alkalmazkodás a valódi megoldás, ezért olyan turisztikai és rekreációs fejlesztésekben kell gondolkodni, amelyek figyelembe veszik a tó természetes változékonyságát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Vegyes hangulat látszik a nemzetközi tőkepiacokon, mivel a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tartja a tőzsdéket. A hangulatot javítja, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×