Infostart.hu
eur:
383.07
usd:
326.92
bux:
0
2026. január 3. szombat Benjámin, Genovéva

Újabb fordulat az elrabolt kislány ügyében: ki sem vitték az országból?

A portugál rendőrség szerint még mindig az országban van a májusban eltűnt Madeleine McCann.

A rendőrség feltételezése szerint a gyereket nem vitték ki az országból. Ennek ellenére folytatják a nyomozást a brit Robert Murat után is. Bár elég bizonyítékuk nincs arra, hogy a férfit letartóztassák, úgy vélik, a bűnös nyomára tudja vezetni őket.

A májusban eltűnt kislány szülei több országban is jártak, hogy felhívják a közvélemény figyelmét a nyomozásra. A hét elején drámai felhívást tettek közzé, amelyben arra kérték a gyermekrablókat: adják vissza a négyéves kislányt.

A házaspár egyelőre nem akarja elhagyni Portugáliát. Rendszeresen találkoznak a nyomozásban részt vevő rendőrökkel, akik a megfeszített munka ellenére semmilyen értékelhető haladást nem értek el az ügyben.

Ennek ellenére a McCann-házaspár azt állítja: a portugál rendőrség száz százalékig elkötelezett arra, hogy előkerítse a gyereket, aki egy üdülőhely apartmanjából tűnt el, míg a szülei a közeli étteremben vacsoráztak.

Címlapról ajánljuk

"Elfogták és kivitték az országból Madurót" - közölte Donald Trump

A szombat reggeli, Caracas elleni légicsapások után Trump amerikai elnök bejelentette: kommandósok elfogták és kivitték az országból Maduro, venezuelai államfőt. Trump „ragyogó műveletnek” minősítette az akciót, amit hónapok óta tartó flotta-összevonások és amerikai fenyegetések előztek meg.
Pillanatok alatt legyőzte Trump Venezuelát, elfogták Maduro elnököt - Percről percre tudósítunk az eseményekről

Pillanatok alatt legyőzte Trump Venezuelát, elfogták Maduro elnököt - Percről percre tudósítunk az eseményekről

Budapesti idő szerint reggel 8 körül elkezdtek jönni az első hírek arról, hogy megtámadták Venezuela fővárosát, Caracast, az Egyesült Államok átfogó katonai műveletet indított. Kolumbia után Venezuela vezetése hivatalosan is bejelentette, hogy Caracas és több tartomány is katonai támadás alatt áll, összehívták az ENSZ BT-t. Felvételek alapján amerikai drónok és helikopterek dolgoztak a venezuelai légtérben, köztük csapatszállító gépeket is lehetett látni. Trump délelőtt 10:21-kor bejelentette: a küldetés sikeres volt, az USA elfogta Nicolas Maduro venezuelai elnököt. Délután 5 órakor sajtótájékoztató várható a részletekről. Cikkünk folyamatosan frissül a venezuelai eseményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×