Infostart.hu
eur:
362.01
usd:
310.25
bux:
151797.26
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

A férfiaknak érdemes megnősülni

Tovább nő a középkorú férfiak Magyarországon egyébként is magas halálozási aránya, írja a Népszabadság. Kivételt jelentenek ugyanakkor a stabil házasságban élők, a jó párkapcsolat ugyanis védi a férfiakat.

Egyre rosszabb a középkorú magyar férfiak halálozási aránya. Az ok a munkahelyi stressz, a megélhetési bizonytalanság, a rivalizálás és a szorongás.

Kivételt jelentenek a jó házasságban élő férfiak, azok ugyanis, akik úgy érzik, hogy nehéz helyzetben számíthatnak a feleségükre, ötször kisebb valószínűséggel halnak meg, mint az egyedülállók.

A biztos munkahely is rizikócsökkentő tényező, a Népszabadságban közölt tanulmány szerint háromszoros "védőfaktort jelent".

A férfiakkal szemben javult a nők helyzete. Rájuk csak a személyes kapcsolatok alakulása van erős hatással - derül ki a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének vizsgálatából.

A kutatók szerint egyértelmű, hogy a stressz közvetlen életveszélyt jelent, ennek pedig a depresszió a legmegbízhatóbb mutatója. A depresszió aránya folyamatosan és jelentősen nő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

A generatív AI több vizsgálatban egyszerre növelte a teljesítményt és csökkentette a dolgozók közötti különbségeket. A kezdők gyorsabban zárkóztak fel, bizonyos írásos feladatok pedig rövidebb idő alatt, jobb minőségben készültek el. Mégsem biztos, hogy ebből tartós kiegyenlítődés következik. Az AI használata nem jelent azonos értékteremtést. Az új különbséget a feladatbontás, az ellenőrzés és a teljes munkafolyamat újratervezése adhatja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Erősödéssel várja az MNB döntését a forint

Erősödéssel várja az MNB döntését a forint

Nincs nagy mozgás kedden a forint árfolyamában, így a magyar fizetőeszközt délelőtt a dollárral szemben a 310-311-es, míg az euró ellenében a 362-363-as szintek környékén jegyezték. A befektetők ma a Magyar Nemzeti Bank (MNB) délutáni kamatdöntésére, az iráni fejleményekre és az amerikai kötvénypiaci aggodalom alakulására figyelnek. Eközben az amerikai dollár gyengélkedik a főbb devizákkal szemben, miközben a befektetők az Irán elleni szankciók szigorítását, valamint a hosszú lejáratú állampapírhozamok mérséklésére tett legújabb lépéseket elemzik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×