Infostart.hu
eur:
382.05
usd:
327.88
bux:
109088.75
2025. december 5. péntek Vilma
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Nyitókép: Unsplash.com

Molotov-koktéllal támadt volt párjára, de ez eltörpül a fő bűne mellett

Az ügyészség a büntetés súlyosítását indítványozta abban az ügyben, amelynek vádlottja nem bírta elviselni, hogy volt élettársa elhagyta őt, ezért az életére tört – olvasható a Győri Fellebbviteli Főügyészség sajtóközleményében.

A vádlott 2015-től 2022-ig élt élettársi kapcsolatban a sértettel. A vádlott a szakítást és a sértett új párkapcsolatát nem tudta elfogadni, ezért telefonon, majd személyesen is zaklatta, fenyegette volt élettársát.

2022. július 6-án újabb szóváltás volt közöttük, majd az ittas férfi Molotov-koktélt készített és azzal visszament a sértett munkahelyére. Az üveget tartalmazó zacskót meggyújtotta, majd azt az üveggel együtt az üzletbe bedobta.

Mivel a vádlott tévedésből gázolajat töltött az üvegbe, az nem gyulladt meg, és ezért tűz sem keletkezett az épületben.

A vádlottat ezen cselekménye miatti letartóztatását követően a testvére fogadta be, akinek az élettársával rendszeresen italozott, vitatkozott. 2023. december 6-án egy ilyen alkalommal a vádlott a férfit egy 14 cm pengehosszúságú késsel, közepes erővel kétszer a mellkasán, illetve alkarján és combján is megszúrta, aki a helyszínen az életét vesztette.

A Győri Törvényszék a vádlottat több ember sérelmére, részben különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettének kísérlete és közveszély okozás bűntettének kísérlete miatt 16 év fegyházbüntetésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte, kizárta a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből.

Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és a védője enyhítésért fellebbeztek.

Másodfokon az ügyben a Győri Ítélőtábla fog dönteni.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×