Infostart.hu
eur:
379.17
usd:
318.92
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Judges gavel and Themis statue.
Nyitókép: Zolnierek/Getty Images

Pornográfia – egy-két éves kicsikről is volt felvétele, közösségi oldalakra töltötte fel a videókat

A férfi közösségi oldalakra töltögette fel a videókat, más-más adatokkal, profilokkal, de ugyanazzal az e-mail címmel.

Többszörösen minősülő gyermekpornográfia bűntette és más bűncselekmények miatt vádat emelt a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség egy férfi ellen, aki tizenkettedik életévét be nem töltött gyermekekről pornográf tartalmú videókat töltött fel internetes közösségi oldalra - közölte a vádhatóság kedden.

A közlemény szerint a vádlott 2021. április közepe és 2022. október vége között Mezőkövesden - lakóhelyeként, illetve tartózkodási helyeként szolgáló ingatlanokban - különböző felhasználónevekkel és adatokkal regisztrálva, de ugyanazon e-mail címet használva töltött fel és osztott meg másokkal gyermekekről készült pornográf tartalmú videofelvételeket.

"A nagy nyilvánosság számára is hozzáférhetővé tett videók között olyan felvételek is szerepelnek, amelyek 1-2 éves, illetőleg 8-10 éves kislányok sanyargatását ábrázolják"

- írta a főügyészség. A férfi 145 gyermekpornográf felvételt szerzett meg és tartott informatikai eszközein.

A főügyészség a büntetlen előéletű, letartóztatásban lévő vádlottal szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott azzal, hogy nem bocsátható feltételes szabadságra. Emellett végleges hatályú eltiltást indítványoztak vele szemben minden olyan foglalkozás gyakorlásától, amelynek keretében tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel kerülne kapcsolatba.

Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Afganisztánban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×