Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma

Meghalt egy kisfiú, mert antibiotikumok helyett csak homeopátiás kezelést kapott

Mélyen megrendítette és felháborította az olasz közvéleményt, hogy belehalt a kétoldali középfülgyulladás szövődményeibe egy hétéves kisfiú, mert szülei csak homeopátiás kezelésben részesítették.

A Marche tartományban, Cagli városban élő Francescót csak azután vitték kórházba, hogy elvesztette az eszméletét, és életét már nem tudták megmenteni, mert az antibiotikumokkal mindaddig nem kezelt középfülgyulladás átterjedt az agyvelőre.

A La Repubblica című lap szerdai beszámolója szerint a gyermek már évek óta csak homeopátiás kezelésben részesült, ha megbetegedett. Így történt ez legutóbb is, azonban a terápia nem használt, a fiú állapota egyre romlott, és végül a hétvégén agyvelőgyulladásban elhunyt a kórházban.

Az anconai ügyészség gondatlanságból elkövetett emberöléssel vádolja Francesco homeopata orvosát, és vizsgálat indult a szülők ellen is.

A gyermek nagyapja az orvost hibáztatja, aki szerinte megfélemlítette a lányát, és visszatartotta attól, hogy időben kórházba vigye a fiút.

Címlapról ajánljuk
Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja
Fanfártól a táncig

Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja

Hatalmas tömeg előtt ért véget a Kossuth téren Magyar Péter első miniszterelnöki napja, a hivatalba lépő kormányfő kemény szavakkal kelt ki Sulyok Tamás államfői működése ellen, Forsthoffer Ágnes házelnökként az övétől eltérő fellépéssel kezdte meg házelnöki munkáját. Megalakultak a parlamenti frakciók is, a kormány viszont most még nem lépett hivatalba, így érdekes helyzet állt elő, aminek egy pikáns magánéleti szála is van.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Különleges időpontban, ma várható az új parlament alakuló ülése, ahol az április 12-i választások eredményeként soha nem látott kétharmados többséggel (141 fővel) rendelkezik a Magyar Péter vezette Tisza Párt. Folyamatosan frissülő tudósításunkban a helyszínről jelentkezünk és számolunk be az Országházban és azon kívül zajló eseményekről. Az ülés délelőtti szakaszában a képviselők és miniszterjelöltek többször is nyilatkoztak a sajtónak, ez alapján már most ki lehet jelenteni: nagyon komoly tempójú törvényalkotás fog zajlani a következő hetekben, hónapokban. Egyszerre kell több fajsúlyos kérdésben is döntést hoznia a kormánynak, majd a parlamentnek. Délután már Magyar Péter lehet az ország új miniszterelnöke, aki két beszéddel is készül megválasztása alkalmából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×