Infostart.hu
eur:
379.29
usd:
321.41
bux:
129819.11
2026. február 5. csütörtök Ágota, Ingrid

Százezrekért kelt el egy pár "nap tojása"

A korábbi rekordot jelentősen meghaladva 400 ezer jent (1,07 millió forintot) adtak értük egy japán árverésen.

A legmagasabb ár, amelyet Mijazaki város nagybani piacán mangóárverésen eddig elértek, 300 ezer jen volt 2014-ben és 2015-ben.

A taijo no tamago (a nap tojása) nevű mangófajta darabjai legalább 350 grammosak és nagyon magas cukortartalmúak. A rekordáron, egy rekeszben eladott mangópár együttesen több mint egy kilót nyomott. A csúcsterméket egy fukuokai áruházban fogják megvételre kínálni.

A mijazaki nagybani piacon összesen 196, egyenként két darab mangót tartalmazó rekeszt adtak el a csütörtöki árverésen.

A termelők szerint az idei termés 20 százalékkal nagyobb a tavalyinál, ráadásul kiemelkedő minőségű és különösen ízletes.

Címlapról ajánljuk
Faragó Tamás a női pólósokról: ez egy nyerő társaság, a mai remélt Eb-győzelem még csak a kezdet lehet

Faragó Tamás a női pólósokról: ez egy nyerő társaság, a mai remélt Eb-győzelem még csak a kezdet lehet

Ma este az aranyéremért játszik a magyar női vízilabda-válogatott a madeirai Európa-bajnokságon, az ellenfél Hollandia lesz. A Nemzet Sportolója az InfoRádióban azt mondta: nem érdemes kiindulni az ellenük vívott, múlt heti középdöntős mérkőzésből, mert mindkét csapat szerényen és sok hibával játszott. Azt gondolja, a mieink legjobbjai pontosan tudják, mit kell tenniük a kulcspillanatokban azért, hogy a végén győzelmet ünnepelhessenek.

Volodimir Zelenszkij vörös vonalat húzott: Ukrajna nem mond le a megszállt területekről

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette csütörtökön, hogy nem ír alá semmilyen dokumentumot a megszállt ukrán területek státuszának megváltoztatásáról, és Ukrajna nem ismer el egyetlen ilyen területet sem Oroszország részének.
inforadio
ARÉNA
2026.02.06. péntek, 18:00
Zsigmond Gábor
a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×