Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 5. vasárnap Emese, Sarolta

Nem tudni, miért volt büdös az egyetemen

A katasztrófavédelmi szakemberek nem találták meg a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjának "D" épületében csütörtök délelőtt tapasztalt szúrós szag forrását. Az épületet azonban továbbra is szellőztetik, ezért a tanítás elmarad - tájékoztatta a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság megbízott szóvivője.

Egyed László közölte: az épületet a katasztrófavédelmi mobil laboratórium műszereivel a mínusz második szinttől a negyedik emeletig teljesen átvizsgálták, de egészségre ártalmas anyagot nem találtak. Hozzáfűzte: a tűzoltóságot a portaszolgálat riasztotta, ezután 160 ember elhagyta az épületet. Egyikük rosszullétre panaszkodott, őt a helyszínen ellátták a mentők.

A Berzsenyi Dániel téri épületben idén áprilisban is történt hasonló eset, de gázszivárgást akkor sem mutattak ki.

Címlapról ajánljuk
Sokk az amerikai demokrata körökben: nyomul a radikális baloldal

Sokk az amerikai demokrata körökben: nyomul a radikális baloldal

Az Egyesült Államokban tovább erősödik a Demokrata Párt baloldali szárnya. A coloradói és két másik előválasztásokon több, a pártvezetés által támogatott politikus is vereséget szenvedett, ami az elemzők szerint azt jelzi: a New York-i szocialista polgármester, Zohran Mamdani sikere országos politikai hullámot indított el.

Magyar Péter magányos

Magányosan a hatalom csúcsán – ezzel az elgondolkodtató üzenettel tette közzé legfrissebb személyes fotóját Magyar Péter. A miniszterelnök az Országházban készült felvétel mellé fűzött vallomásában a kormányzati létet kísérő súlyos terhekről, a felelősség némaságáról és a parancsnoki híd magányáról írt.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×