Infostart.hu
eur:
385.36
usd:
330.92
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Rács mögé dugták a vakmerő szélhámosnőt

Személyi igazolványokat és bankkártyákat lopott, majd a lehívott pénzt luxuscikkekre költötte egy ausztrál szélhámos. A nő 96 vádpontban ismerte be bűnösségét a bíróság előtt.

Öt hónap alatt tizenöt nő személyiségét öltötte magára egy ausztrál szélhámos, és 22,5 millió forintnak megfelelő összeget hívott le áldozatainak bankszámlájáról még 2006-ban.

A harmincéves Jody Harris el is költötte a pénzt, csupa luxuscikket vásárolt belőle: Louis Vuitton-ruhákat, repülőjegyeket, drága napszemüvegeket vásárolt, és jókat evett elegáns éttermekben.

A nő azt állítja, az öt hónap alatt végig drogok hatása alatt állt, és nem is emlékszik mindenre, amit elkövetett.

"Lehet, hogy én tettem. Rengeteg speedet, amfetaminokat és kristályt használtam akkoriban, nem voltam túl jó lelkiállapotban" - magyarázkodott a bíróság előtt a szélhámos.

Jody Harrist négy évi börtönre ítélték, ügyét legkorábban 2010-ben tárgyalhatja újra a bíróság. Mielőtt sikerült elkapni, a nő Ausztrália egyik legkeresettebb szélhámosa volt.

Rendszeresen csőbe húzta a nyomozókat, és évekig sikerült megmenekülnie előlük; néha rendőrnek, néha üzletasszonynak adta ki magát, de volt, hogy azt állította, egy ismert gengszter unokahúga.

A rendőrség 2006-ban, Sydney-ben kapta el: lakásán sok parókát, jelmezt, egy rendőregyenruhát és több mint száz, hamis személyi igazolvánt találtak. Akkoriban jegyes volt, és egy nyomozótól várt gyermeket.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Gyengüléssel kezdett hétfő reggel a forint miután a hétvégén Grönland sorsa vámháborús fenyegetésbe torkollott az Egyesült Államok és Európa között. Komoly aggodalomra egyelőre nincs ok, változatlanul a 385-ös szintet kerülgeti a forint az euróval szemben. A nemzetközi színtéren a dollár gyengélkedése első ránézésre látványos, de ezzel csak az utóbbi napok erősödését korrigálja az amerikai deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×