Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Reménytelenül üldözték a járőrkocsik a gokartot

Õrületbe kergette a rendőröket egy német tinédzser, aki egy gokarttal száguldott végig Mönchengladbachon - olyan sebességgel, hogy hét járőrkocsi hiába üldözte, nem érték utol.

Öt kilométeren keresztül üldözte a gokartot a hét járőr a város utcáin, de a 18 éves fiút nem érték utol. A srác végül egy nyitva felejtett ajtajú magángarázsba száguldott be, ahol egy időre sikerült is elrejtőznie a vérig sértett rendőrök elől.

"Végigüldöztük a városon, de a járőrkocsiknak esélyük sem volt a gokarttal szemben, mert azzal sokkal gyorsabban lehet bevenni a kanyarokat" - magyarázkodott Will Thevissen rendőrségi szóvivő.

A rendőröknek azonban később sikerült megtalálniuk a fiatalember búvóhelyét. A fiút kihallgatták, és bíróság elé is állítják. A vád: jogosítvány nélküli vezetés és gokart használata városban - ez ugyanis Németországban tilos.

"Be is vallotta, hogy tudja: tilos a városban gokartozni. Azzal védekezett, hogy egy barátjától vette a gokartot, és másképpen nem tudta hazavinni" - közölte a rendőrségi szóvivő.

A fiatalember talán Mönchengladbach két híres szülöttének nyomdokaiba kívánt lépni. A Forma 1-es versenyzők közül sokan kezdték a pályafutásukat - igaz, sokkal fiatalabb korban - a gokartpályán. A város pedig két Forma 1-es versenyzőt is adott: itt született Nick Heidfeld, a BMW Sauber csapat versenyzője, és Heinz-Harald Frentzen is, aki 2003-ban vonult vissza.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×