Infostart.hu
eur:
354.08
usd:
311.62
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál

Kölyök rablókat fogtak a Moszkva tér környékén

Mobiltelefonokat rabolt iskolás gyermekektől a Moszkva tér környékén az a fiatal-, illetve gyermekkorú elkövetőkből álló galeri, melyet a XII. kerületi rendőrkapitányság fülelt le a napokban - közölte a kapitányság vezetője sajtótájékoztatóján.

A galeri tagjai a Moszkva téren találkoztak és szeptember 22., illetve 29. között tucatnyi alkalommal, a délutáni, esti órákban, naponta akár többször is raboltak a Mammut, a Városmajor park, a Millenáris, a Fény utca, a Nagyenyed utca és a Margit körút környékén.

A kis rablók módszere az volt, hogy először az időt kérdezve leszólították a sértetteket, majd fenyegető fellépésükkel értékeik átadására kényszerítették őket - mondta Fülöp Valter alezredes. A galeri október 1-jén azért bukott le, mert az egyik tagja a Városmajor parkban cigarettát kért egy civil ruhás nyomozótól, aki a sértettektől korábban kapott személyleírás alapján azonosította az elkövetőt.

Két fiatalkorú előzetes letartóztatásba került, ők a gyanúsításban szereplő bűncselekmények alapján akár öt évig terjedő szabadságvesztést is kaphatnak. Egyikük ellen kábítószerrel visszaélés miatt is folyik eljárás. A többi rabló még gyermekkorú, nem töltötte be 14. életévét, így nem büntethető.

A nyomozás kiterjed a rabolt mobiltelefonok piacára, az orgazdákra is - tette hozzá a kerületi kapitány.

Fülöp Valter arra hívta fel a figyelmet, hogy a szülők ne adjanak nagy értékű, hivalkodó mobiltelefonokat, s más műszaki cikkeket iskolába induló gyermekeiknek, illetve a gyermekek ne jól látható, feltűnő helyen hordják ezeket a tárgyakat.

A XII. kerületi kapitány kérte mindazokat, akik a rablássorozat sértettjeivé váltak, hogy jelentkezzenek a rendőrségen.

Hanganyag: Koncz Anita

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×