Infostart.hu
eur:
359.79
usd:
309.37
bux:
131020.92
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia

"Diana hercegnő várandós volt a halálakor" - videókkal

Egy francia oknyomozó újságíró hamarosan megjelenő könyvében azt állítja, hogy a tíz éve elhunyt Diana walesi hercegnő 9-10 hetes várandós volt, amikor balesetben életét vesztette. Chris Laffaille szerint ez azt is jelenti, hogy nem Diana akkori partnere, Dodi Fayed volt az apa.

Eddig ismeretlen bizonyítékokra hivatkozva azt állítja egy francia oknyomozó újságíró, hogy Diana walesi hercegnő 9-10 hetes terhes volt, amikor 1997. augusztus 31-én éjszaka a végzetes baleset érte.

Chris Laffaille állítólag abból a kórházból szerezte bizonyítékait, ahová a hercegnőt a baleset után szállították.

Ha az újságíró dokumentumai valódiak, az egyben azt is jelenti, hogy a gyermek apja nem lehetett Diana hercegnő akkori partnere, Dodi Fayed, akivel akkor még nem járt együtt annyi ideje.

Nem először találgatnak róla

A Paris Match francia lap korábbi riporterének könyve ("Diana - a kiadatlan vizsgálat") szerint az apa egy londoni orvos, John Burton lehetett, aki Dodi Fayed előtt Diana szeretője volt.

Nem ez az első eset, hogy találgatások láttak napvilágot a walesi hercegnő esetleges várandósságáról. Ezek kapcsán John Burton, egykori királyi halottkém, aki jelen volt Diana boncolásánál, határozottan kijelentette: "Nem volt várandós. Láttam a méhét".

Az augusztus végén megjelenő könyv e szenzációsnak szánt bejelentésen kívül ugyanakkor feléleszt több népszerű összeesküvés-elméletet is Diana halálával kapcsolatban.

Chris Laffaille egyetért a hivatalos francia vizsgálat végeredményével, amely szerint Diana és Dodi Fayed halála gyorshajtás és ittas vezetés okozta baleset volt.

Sok a megválaszolatlan kérdés?

Az újságíró szerint ugyanakkor sok megválaszolatlan kérdés van még nyitva, különösen a Diana esetleges várandósságáról szóló találgatásokat illetően. "A párizsi közkórház archívumából származó dokumentumok szerint majdnem biztos, hogy Diana 9-10 hetes terhes volt a halála idején. Az ezt tartalmazó 1997. augusztus 31.-én kelt levelet az akkori francia belügyminiszternek címezték, de a másolatát megkapta az egészségügyi és a külügyminiszter, valamint a párizsi rendőrkapitány is" - mondta Chris Laffaille.

"Ennek a dokumentumnak a hitelességét soha nem kérdőjelezték meg és soha nem bizonyították, hogy hamisítvány lett volna" - tette hozzá a francia újságíró.

Nevetséges hamisítvány?

Nos, ha eddig nem is, most igen, ugyanis a párizsi közkórházak szóvivője kijelentette: "A dokumentum megvizsgálása után teljes bizonyossággal kijelenthetjük, hogy hamisítványról van szó. Nevetséges. A Diana hercegnőt ellátó orvosok közül sokan még ma is a kórházban dolgoznak és mindannyian cáfolják az ebben a hamisított levélben található állításokat".

Címlapról ajánljuk
Kordonbontásba kezdett Magyar Péter a Karmelitánál, megnyitják a nagyközönség előtt

Kordonbontásba kezdett Magyar Péter a Karmelitánál, megnyitják a nagyközönség előtt

„Magyarországon nincs helye kordonoknak, főleg nem közintézmények körül, amelyeket magyar emberek pénzéből építettek” – jelentette ki a kormányfő a Karmelita előtt. Vitézy Dávid is részt vett a bontásban, elmondta, 500 és 1000 milliárd forint között lesz a vári költekezés vége, eközben a magyar gyermekvédelemre, közlekedésre, vasútra sosem volt pénz. Magyar Péter bejelentést tett az épületek, illetve a beruházások további sorsáról is. A Karmelita és a Miniszterelnöki Kabinetiroda látogatható lesz. Ennek módjáról is bejelentések jöttek.

Bauer Bence: rossz, rosszabb és még rosszabb forgatókönyvek között választhat a német kancellár pártja

Egy évvel ezelőtt alakult meg az új szövetségi német kormány Friedrich Merz kancellár vezetésével. A hármas koalíció jövőjét és az előrehozott választások eshetőségét elemezte az InfoRádió Aréna című műsorában az MCC Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója. Bauer Bence szerint tartományi szinten az AfD további térnyerése erősen destabilizálná a szövetségi kormányzatot.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Bővelkedünk benne, mégsem élünk az ország rejtett energiatartalékával

Bővelkedünk benne, mégsem élünk az ország rejtett energiatartalékával

A magyar energiarendszer zöldítésében az elmúlt években a napenergia vitte a főszerepet, miközben egy másik, időjárástól független megújuló forrás – a geotermia – a lehetőségeihez képest jóval kisebb figyelmet kapott. Pedig a Kárpát-medence adottságai európai összevetésben is kedvezőek: a hő a föld mélyéből folyamatosan rendelkezésre áll, és megfelelő geológiai környezetben hőtermelésre, sőt bizonyos esetekben villamosenergia-termelésre is alkalmassá tehető. A mélygeotermia elterjedésének kulcsa ugyanakkor nem csak műszaki kérdés: a beruházói kockázatkezelés, a visszasajtolás gyakorlata, a fogyasztók közelsége és a kiszámítható szabályozási-támogatási háttér együtt döntik el, hogy az ígéretekből mennyi lesz tényleges kapacitás.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×