Infostart.hu
eur:
364.33
usd:
319.55
bux:
143472.48
2026. július 22. szerda Magdolna

Sok milliós lopás: a tolvajok menedékjogot kértek

Az osztrák rendőrség megtalálta azt a ritka Stradivari-hegedűt, amelyet egy Bécs belvárosában található lakás páncélszekrényéből loptak el.

A hangszer becsült értéke 2,5 millió euró (627 millió forint). A Stradivari mellett a tolvaj elvittek egy Vuillaume-hegedűt, amelynek értéke 120 ezer euró és három vonót, amelyek mintegy 12 ezer eurót érnek.

Az értékes hangszerek tulajdonosa egy 49 éves hegedűművész, Christian Altenberger. A muzsikus akkor vette észre, hogy a páncélszekrényt lángvágóval felnyitották, amikor hazatért Németországban adott koncertjéről.

A rendőrök egy lakásban bukkantak rá az értékes hangszerekre, amelyek sértetlenül kerültek elő.

Az üggyel összefüggésben letartóztattak hat gyanúsítottat, mindannyian Grúziából érkeztek, és korábban menedékjogért folyamodtak Ausztriához.

Soha nem hittem volna, hogy a hangszereimet ilyen gyorsan megtalálják - mondta Christian Altenberger.

Antonio Stradivari (1644-1737) a becslések szerint nagyjából 1.100 hangszert készített, ezekből 600 létezik ma is.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: „mostantól minden illegitim, a célunk a jogállam visszaállítása, de kizárólag békés eszközökkel”
rendkívüli tájékoztató

Orbán Viktor: „mostantól minden illegitim, a célunk a jogállam visszaállítása, de kizárólag békés eszközökkel”

Eljött az önkény kora, az utolsó legitim államfő Sulyok Tamás. A Fidesz nem vesz részt az új közjogi méltóságok megválasztásában, és mindegyiküket illegitimnek fogja tekinteni. A Fidesz célja a demokrácia visszaállítása – mondta Orbán Viktor, hozzátéve: parlamenti, kizárólag békés keretek között folytatják az ellenállást, ennek gyakorlati módjairól a hétvégén a Tusványoson beszél majd. A Fidesz elnöke Bóka Jánossal, a Fidesz kedden megválasztott parlamenti frakcióvezetőjével tart tájékoztatót. „Szijjártó Péter döntését maximálisan támogattam, rá még nagy politikai szerep vár Magyarországon, nem holnap, hanem holnapután” – fogalmazott Orbán Viktor.

Magyar Péter és Vitézy Dávid a Baross Gábor tervről: 15 év alatt 3550 milliárd forintból újul meg a magyar vasút

Az erősen leromlott állapotban lévő Rákospalota-Újpest vasúti megállóhelyre vonatozott a kormányfő és a közlekedési és beruházási miniszter, hogy bejelentsék a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv részleteit. Vitézy Dávid szerint a terv ausztriai vasútfejlesztési tempót jelent.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×