Infostart.hu
eur:
388.56
usd:
330.01
bux:
0
2025. december 23. kedd Viktória

"Olyan orkánok lesznek, mint augusztus 20-án"

Orkánerejű szél várható a következő napokban az ország területén, ezért az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) riasztó előrejelzést küldött a katasztrófavédelemnek.

Molnár László meteorológus az InfoRádiónak azt mondta, hogy a széllökések ereje akkora lesz, mint tavaly augusztus huszadikán.

Az előrejelzés szerint a szél csütörtökön késő délutánra viharossá fokozódik, ezért éjszakára 80-90 kilométer/órás széllökésekre kell számítani, míg péntek hajnalban - intenzív záporok és zivatarok kíséretében - a 90-110 kilométer/órás sebességet is elérheti, és főként az északi megyékben 120 kilométer/órás széllökés is kialakulhat - ismertette az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője a meteorológiai előrejelzést.

Az OMSZ a veszélyes időjárási jelenség bekövetkezése előtt egy-három órával riasztást fog kiadni, de az előrejelzés a meteorológiai szolgálat honlapján is elérhető.

Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője elmondta: az előrejelzés egyelőre sem területet, sem kistérséget nem jelöl meg, így a vihar elleni védekezésre sem készülhetnek.

"A katasztrófavédelem információkat nem hallgat el, de felhívja a lakosság figyelmét arra is, hogy nincs ok pánikra" - jelentette ki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×