Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
310.73
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
Férfi árnyéka egy börtönben.
Nyitókép: Irkham Khalid , Getty Images

Saját kiskorú lányát erőszakolta meg

A Debreceni Törvényszék 16 év fegyházbüntetésre ítélte azt a férfit, aki bántalmazta, bezárta és megerőszakolta a saját kiskorú lányát egy hajdú-bihari településen – közölte a Debreceni Törvényszék sajtószóvivője.

Dobó Dénes közleménye szerint a törvényszék a vádlottat előkészítő ülésen – miután beismerő nyilatkozatot tett, tárgyaláshoz való jogáról lemondott – bűnösnek mondta ki folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntettében, személyi szabadság megsértésének bűntettében és testi sértés bűntettének kísérletében.

Ezért a férfit, mint többszörös visszaesőt, halmazati büntetésül, a mértékes ügyészi indítvány szerint 16 év fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte, 10 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától és végleges hatállyal eltiltotta minden olyan tevékenység gyakorlásától, amelynek keretében tizennyolcadik életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban állna.

A vádlottat a bíróság a feltételes szabadságra bocsátás kedvezményéből kizárta – ismertette a szóvivő.

Az ítélet szerint a vádlott 2025 január elején szabadult a szegedi fegyház- és börtönből, amit követően a rokonainál tartózkodott egy hajdú-bihari településen. A férfi a gyermekei neveléséhez és gondozásához – mint ahogy korábban sem – a büntetés-végrehajtási intézetből való szabadulását követően sem járult hozzá, gyermekével, a kiskorú sértettel a kapcsolatot nem tartotta, azonban, ha az utcán találkoztak beszélgettek egymással.

A kislány márciusban és áprilisban egy-egy alkalommal otthonából elment az édesapjához, ahol a vádlott ittas állapotban, akarata ellenére szexuális cselekmények eltűrésére kényszerítette őt. A vádlott a lányát több alkalommal is arcon ütötte, majd a száját befogta, a kezeit lefogta és vele akarata ellenére közösült.

A sértett június 6-án este otthonából a játszótérre ment sétálni, azonban találkozott az édesapjával, aki kerékpárral volt és kérte, hogy üljön fel a csomagtartóra, mert hazaviszi, azonban a vádlott a lányát nem haza, hanem a saját lakásába vitte. Az apa több napig tartotta bezárva a házában a kislányt, többször megfenyegette, megverte és meg is erőszakolta. Később egy ismerősük talált rá a lányra, értesítette az édesanyját, aki bejelentést tett a rendőrségen.

Szalontani Krisztina bíró az ítélet indokolása során súlyosító körülményként értékelte, hogy a vádlott a bűncselekményt vérszerinti lánya sérelmére követte el, a férfi többszörös visszaeső, a büntetés-végrehajtási intézetből történő szabadulását követő két hónap múlva követte el az újabb bűncselekményeket. Ugyanakkor enyhítő körülményként vette figyelembe a bíró, hogy a vádlott a bűnösségre is kiterjedő beismerő vallomást tett – ismertette az ítéletet Dobó Dénes.

Hozzátette: a törvényszék ítélete jogerős, azt mind az ügyészség, mind a vádlott és védője tudomásul vették.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Továbbra is sebes tempót diktál a Tisza-kormány, amely a héten két jelentős kormányülést is összehívott. Szerdán a hajnali órákba nyúló egész napos egyeztetés után csütörtökön a hőhelyzettel kapcsolatos felkészülésről és a Budai Vár felújítása körüli helyzetről tartott sajtótájékoztatót Magyar Péter miniszterelnök és a beruházási ügyekért felelős Vitézy Dávid. A nap azonban egyéb fejleményeket is tartogatott. Újabb részletek derültek ki a Szuverenitásvédelmi Hivatal bezárásáról, felmerült az egyre indokolatlanabbá váló árrésstop megszüntetése, és a határon túli támogatásokat is átvilágítják. Ezek mellett azonban a legmeghatározóbb hír az volt, hogy máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve az ukrán „aranykonvoj”-ügyben. Pénteken újabb fontos egyeztetések zajlanak, hiszen a Pénzügyminisztérium meghívására Budapestre látogatott az Eurogroup vezetője, akivel Magyar Péter mellett a tárca vezetője, Kármán András is az euró bevezetéséről egyeztetett. Az előzetes bejelentések szerint még ugyanezen a napon háromnapos kihelyezett kormányülés kezdődik, amelyre Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter egyenesen Luxemburgból érkezhet haza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×