Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
A Budapesti Közlekedési Központ célja, hogy 2027 végére az összes, előzetesen tervezett, mintegy nyolcvan végállomás és csomópont megállóazonosító-táblákkal kiegészített oszlopokkal rendelkezzen - közölte a társaság.
Nyitókép: Budapesti Közlekedési Központ

Látványos fejlesztésben a BKK

A Budapesti Közlekedési Központ célja, hogy 2027 végére az összes, előzetesen tervezett, mintegy nyolcvan végállomás és csomópont megállóazonosító-táblákkal kiegészített oszlopokkal rendelkezzen – közölte a társaság. Közleményük szerint ez azt jelenti, hogy minden fontos átszállási ponton ugyanazt a logikus, könnyen átlátható rendszert találják majd az utasok.

Tavaly tizenhárom végállomáson és fontos csomópontban újultak meg a megállóazonosító-táblák, amelyek nemcsak vizuálisan vonzóbbak, de az utasok igényeit is jobban kiszolgálják és segítik a tájékozódást – írták.

Az elmúlt évben Cinkota, a Nagyvárad tér, a Gyöngyösi utca, a Gubacsi út/Határ út, a Szent Gellért tér-Műegyetem, a Corvin-negyed, az Oktogon, a Szarvas csárda tér, Zugló vasútállomás, Káposztásmegyer, Szilas-patak és Káposztásmegyer, Mogyoródi-patak, a BAH-csomópont és a Nagy Lajos király útja/Czobor utca állomásokon, illetve csomópontokon vált modernebbé az utastájékoztatás – számoltak be.

A BKK kiemelte, a rendszer működésének kulcsa nemcsak az, hogy az új helyszíneken megjelenjenek a korszerűbb tájékoztató felületek, hanem az is, hogy a már kihelyezett táblák naprakészek, jól láthatók és esztétikusak legyenek: tavaly tizenöt helyszínen ellenőrizték a megállóazonosító-táblákat, és ahol kellett, cserélték, frissítették őket.

Az elmúlt évben 330 megállóoszlopon 850 táblát helyezett ki vagy cserélt le a társaság – közölték.

A közlemény szerint a 2022-ben indult korszerűsítési programnak köszönhetően már 55 helyszínen 770 megállóoszlopon 1980 tábla segíti a közlekedést.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×