Infostart.hu
eur:
362.63
usd:
312.85
bux:
0
2026. augusztus 17. hétfő Jácint
Tankolás Magyarország első mobil hidrogén-töltőállomásán a Linde Gáz Magyarország Zrt. budapesti telephelyén az avatás napján, 2021. április 29-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Nagyot ugrik fölfelé a benzinár, itt vannak a számok

Pénteken a benzin és a dízel ára is emelkedik, nem is kicsit.

Tovább emelkednek péntektől az üzemanyag nagykereskedelmi árak. Ez a benzin esetében bruttó 3, a gázolaj esetében pedig bruttó 6 forintot jelent a holtankoljak.hu szaportál szerint.

Ez azt jelent, hogy péntektől a következő átlagárakon tankolhatunk:

  • 95-ös benzin: 568 Ft/liter
  • Gázolaj: 594 Ft/liter

Az egyes benzinkutakon ettől jelentősen eltérhet az árképzés.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump „lába bánhatja”, ha annektálja a Hormuzi-szorost

Donald Trump „lába bánhatja”, ha annektálja a Hormuzi-szorost

„Eltörik a lábát” – ez volt a válasz Iránból Donald Trump fenyegetésére, hogy amerikai területté nyilvánítja a Hormuzi-szorost. A fontos szállítási útvonal körül továbbra is patthelyzet uralkodik, miközben Irán azt ismétli, hogy kizárólag ő ellenőrizheti azt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Erősödéssel indítja a hetet a forint

Erősödéssel indítja a hetet a forint

A forint enyhe erősödéssel kezdte a hetet: hétfő reggel az euró-forint árfolyam 632,5 körül, míg a dollár-forint 312,8 környékén állt, utóbbi mintegy 1 forintos erősödést jelent az előző kereskedési nap végéhez képest. Az előző hetet is enyhe erősödéssel zárta a magyar deviza, miután a pénteki amerikai kiskereskedelmi adat a vártnál lényegesen gyengébben alakult: júliusban 0,6 százalékkal esett a forgalom, ami több mint egy éve a legnagyobb havi csökkenés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×