Infostart.hu
eur:
354.37
usd:
306.13
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő
Nyitókép: gyermekvasut.hu/

Olyan látható Budapesten augusztus 20-án, amire évtizedek óta nem volt példa – fotó

Igazi kuriózum érkezett a Gyermekvasútra, augusztus 20-án be is mutatkozik a nagyközönségnek.

A hazánkban gyártott első dízelmozdony, az M4-esként ismert, egy időben M495,5004-es pályaszámon üzemelő gép 1929-ben készült. 1971-ig szolgált, de megőrizték az utókornak, és most – több évtized várakozás után – végre ismét régi pompájában tündökölve áll a kisvasútbarátok elé.

A jármű külső és belsőtéri felújítást kapott, így az érdeklődők megcsodálhatják a vasút- és ipartörténeti jelentőségű mozdonyt a jövőben – igaz, vonatokat már nem fog továbbítani – derül ki a Gyermekvasút közösségi oldaláról.

Emlékeztetnek: 2025. augusztus 20-án ünnepli születésnapját a budapesti Gyermekvasút teljes vonala, így a hűvösvölgyi végállomás is. A járműtelepen és az állomás alatti fogadóparkban színes programokkal várják a családokat és a kisvasútbarátokat.

A Gyermekvasút első szakaszát 1948. április 11-én kezdték el építeni a Széchenyi-hegyen, de a teljes, ma is ismert vasútvonalon csak 75 évvel ezelőtt, 1950. augusztus 20-án indult meg a vonatforgalom. Az elmúlt háromnegyed században közel 300 ezer vonat szállította a budai hegységben a kirándulókat, és több mint 16 ezer kisvasutas váltotta egymást a szolgálatokban. A teljes, 11,7 kilométer hosszú, ezzel egyben Guinness-rekordernek is számító Gyermekvasút-vonal fennállásának 75. évfordulójára sok programmal készülnek augusztus 20-án Hűvösvölgyben.

Címlapról ajánljuk
Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után
Foci-vb 2026

Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után

Mexikó megérdemelten „tartotta otthon” a három pontot, ugyanennyi kiállítást azonban a játékvezetőnek is „szerveznie kellett” a Dél-Afrika elleni labdarúgó-vb-nyitómeccsen.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

A részvénypiaci hangulat alapvetően továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. Az európai részvénypiacok ma felfelé vették az irányt, a régiónkban a magyar és az osztrák részvénypiac is kiemelkedően teljesített - szektorszinten elsősorban a bankpapírok vezették az emelkedést. Az Európai Központi Bank kamatemelése után valamelyest csökkent az optimizmus az európai részvénypiacokon délután - az EKB 3 éves szünet után emelt először egész pontosan 25 bázispontot -, illetve a Kormányzótanács lefelé módosította a GDP-növekedési várakozásokat és megemelte az inflációs előrejelzéseket a következő évekre. Koraeste Donald Trump közölte, hogy mégsem lesz ma amerikai támadás Irán ellen, erre reagálva emelkednek a nemesfémek és esik a Brent jegyzése, a vezető tőzsdék pedig raliznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×