Infostart.hu
eur:
388.67
usd:
335.23
bux:
121335.05
2026. március 3. kedd Kornélia
Nyitókép: Pexels

Kitiltják a gyerekeket két budapesti fürdőből, komoly ok van rá

Belépéskor ellenőrzik majd az életkort.

A fürdő 14 éves kor alatt nem látogatható - ezt a felugró ablakot vette észre a 24.hu a Rudas Gyógyfürdő honlapján. Aztán kiderült, hogy a Széchenyi Gyógyfürdőben is hasonló ingézekdést vezetnek be augusztus 1-jétől.

A Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. később az alábbi választ küldte el lapnak:

„A közfürdők üzemeltetését szabályozó – legújabb – jogszabály, az 510/2023 (XI. 20.) Kormányrendelet szigorú előírásokat fogalmaz meg a gyermekek gyógyvízben fürdőzésére. Ennek értelmében a 14 éven alatti gyermekek fürdőzése gyógymedencében, gyógyászati célú medencében nem engedélyezett, kivéve orvosi rendelvényre.

Jogszabályi hivatkozás: Az 510/2023. (XI. 20.) Korm. rendelet 5. melléklete (Közhasználatú fürdők közegészségügyi előírásai) 1.9. pontja értelmében: 14 éven aluli gyermekek csak szülő vagy felnőtt kísérő felelősségére és felügyeletével vehetik igénybe a közhasználatú fürdő szolgáltatásait. 14 éven aluli gyermekek fürdőzése gyógymedencében, gyógyászati célú medencében, 35 °C vízhőmérsékletnél magasabb hőmérsékletű medencében, 6 éven aluli kisgyermekek fürdőzése masszázsmedencében, pezsgőfürdőben és egyéb, a házirendben rögzített létesítményben nem engedélyezett. Orvosi rendelvényre gyógymedencét vagy gyógyászati célú medencét 14 éven aluli gyermek is igénybe vehet.

Több évtizede ismert, hogy 14 év alattiak számára nem ajánlott a gyógyvizes medencék használata. A gyógyvizes medencék 36-40 C◦-os hőfoka igénybe veszi a szív- és érrendszert, a keringést, a gyógyvizek összetétele hathat a hormonális fejlődésre, melyek orvosszakmai vélemények alapján kedvezőtlenül befolyásolhatják a gyermekek szervezetét. Ezért társaságunk (Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.) Rudas és a Dandár fürdőjét már 2022 áprilisa óta nem látogathatják a 14 évnél fiatalabbak. Társaságunk fürdőiben több éve már, hogy a gyógyvizes medencéknél figyelmeztető táblákat is kihelyeztünk, hogy a gyógyvizes medence 14 éven aluli gyermekek számára nem ajánlott. A jogszabály a korábbi gyakorlatot szigorította.

A Széchenyi fürdő valamennyi medencéje gyógyvízzel üzemel.

A beltéri termálrészlegen található valamennyi – összesen 18 – gyógymedencében kizárólag 14 éven felüli vendég tartózkodhat. A kültéri medencék vízbázisa is gyógyvíz, mivel ezek azonban ún. szűrő-forgatós rendszerű medencék, amelyek kevert vízzel üzemelnek, illetve a hőmérsékletük is alacsonyabb, társaságunk kísérletet tett arra, hogy a szigorú szabályozást megpróbáljuk betartatni a vendégekkel, hogy a gyermekek csak a kültéri medencéket használják. Az elmúlt időszak alapján ez nem járt sikerrel, mostanra egyértelművé vált, hogy a rendelet előírásának úgy tudunk teljeskörűen megfelelni, hogy csak 14 év feletti vendégek látogathatják a Széchenyi fürdőt.

Budapest azonban szerencsés helyzetben van, hiszen a társaságunk által üzemeltetett fürdők közül számos olyan található, amelyekben kifejezetten gyermekek fogadására alkalmas medencék is rendelkezésre állnak. Palatinus, Paskál, Pesterzsébeti, Csillaghegyi fürdő – ezekben a fürdőinkben egész évben várjuk a 14 év alatti korosztályt is szülői felügyelettel, a nyári időszakban pedig a Római és Pünkösdfürdői strandjaink kínálnak számukra is fürdőzést és sokrétű szolgáltatást.”

Címlapról ajánljuk
Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

A közel-keleti háború nemcsak a térség légiközlekedését bénította meg, hanem jelentős fennakadásokat okoz az egész világon – mondta az InfoRádió által megkérdezett szakértő. Varga G. Gábor, az Egek Ura blog alapítója szerint az átszállási pontok leállása okozza a legnagyobb problémát.

Volodimir Zelenszkij nyíltan támadja Orbán Viktort, és azt állítja: „lehetetlen újraindítani” a Barátság kőolajvezetéket

Hiszi, hogy Orbán Viktor vereséget szenved a magyar választásokon – mondta Volodimir Zelenszkij. Az interjúban azt is közölte: „többször megmondta, hogy Európa ne vegyen orosz olajat”. „A Barátság vezeték elpusztult, a helyreállításhoz tűzszünet kell – ezt világosan meg kell mondani Putyinnak” – fogalmazott.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, eddig a háború egyik legnagyobb áldozata

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, eddig a háború egyik legnagyobb áldozata

A forint kedden több mint 8 egységgel gyengült az euróval szemben, az árfolyam a 388-as szint felett jár, miközben a dollár is 333-334 forint környékére erősödött. A hazai devizára részben az nehezedik, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrás után tovább drágult a földgáz a világpiacon. A befektetők attól tartanak, hogy a közel-keleti háború komoly termelési és szállítási fennakadásokat okozhat, ami az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinti. Közben az euró 0,9 százalékkal gyengült a dollárral szemben. A háborús helyzet egyre inkább rontja a befektetők kockázatvállalási hajlandóságát, ilyen környezetben pedig a dollár menedékeszközként erősödik. A magyar deviza az elmúlt másfél napban a közel-keleti háború egyik legnagyobb áldozata, hiszen a régióban is alulteljesítő, illetve globálisan is nehéz nagyobb gyengülést találni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×