Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild
Nyitókép: Unsplash.com

Újabb vasúti baleset, ezúttal autó hajtott a motorvonat elé

Összeütközött egy motorvonat és egy személyautó Somogyaszalón, egy vasúti átjáróban – közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

A közleményben azt írták, a balesethez a kaposvári hivatásos tűzoltókat riasztották, a raj áramtalanította a gépkocsit. A vonatforgalom egyelőre áll az érintett vonalon – tették hozzá.

A Mávinform Facebook-oldalán azt írták, a balesetben senki nem sérült meg. Hozzáfűzték: a rendőrségi helyszínelés és a műszaki mentés ideje alatt – várhatóan kora estig – szünetel a vonatforgalom Kaposvár és Mernye állomások között.

A Kaposvár–Siófok vonalon hosszabb eljutási időre, pótlóbuszos utazásra kell számítani. A balesetben érintett, Kaposvárról Siófokra 13:07-kor elindult vonat utasait pótlóbusz szállítja Somogyaszalótól Siófokig, várhatóan 40-50 perces késéssel.

A Siófokról 14:28-kor indult vonat utasainak az érintett szakaszon pótlóbuszra kell átszállni Kaposvár felé. A Kaposvárról 14:31-kor Kisbárapátiba indult és a Kisbárapátiból 15:40-kor Kaposvárra induló vonat helyett a teljes útvonalon pótlóbusz közlekedik. A Siófokról Kaposvárra 17:45-kor induló vonat helyett is pótlóbusz közlekedik – olvasható a bejegyzésben.

Címlapról ajánljuk
Nyugtalanító fejlemények kezdődtek: Európa szép csendben Ázsia áldozatává válik?

Nyugtalanító fejlemények kezdődtek: Európa szép csendben Ázsia áldozatává válik?

Az elmúlt napokban legalább négy, eredetileg Európába tartó LNG-tankert irányítottak át Ázsia felé.

Amiről keveset beszélnek: így zajlott Pest, Pozsony és Bécs összjátéka 1848 tavaszán

A márciusi ifjak érdemeit nem lehet elvitatni, de 1848-ban alapvetően a törvényalkotó munka juttatta egyről a kettőre a magyar reformereket és magát a forradalmi törekvéseket, a politikai tevékenységek súlypontja pedig a Pozsony–Bécs tengelyen zajlott – mondta az InfoRádióban Nánay Mihály történész, a Rubicon Intézet főmunkatársa.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×