Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.88
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Somogyi Zoltán vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója az előző napon az újdörögdi gyakorlótéren történt balesetről a Honvédelmi Minisztérium előtt tartott sajtótájékoztatón 2025. március 22-én. A kormányzati tisztviselők részére tartott kiképzésen életveszélyes sérülést szenvedett az a tisztviselő - egy fiatal nő -, akinek a kezében a kiképzésen éles kézigránáttal végrehajtott dobógyakrolat során felrobbant egy gránát. Életveszélyes állapotban vitték a Honvédkórházba, ahol életmentő műtétet hajtottak rajta végre. Egy kiképző katonát súlyos sérülésekkel vittek a mentők a veszprémi kórházba.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

A gránátbalesetben megsérült kormánytisztviselő egyedi juttatást kap

Személyre szabott kormányrendelet és „kormányzati igazgatási hősi juttatás” vonatkozik az újdörögdi gránátbalesetben megsérült kormánytisztviselőre, aki elvesztette mindkét kezét és más, súlyos, maradandó egészségkárosodást is szenvedett.

Személyre szabott kormányrendelet vonatkozik majd az újdörögdi gránátrobbanásban súlyosan megsérült kormánytisztviselő helyzetén segíteni, miután a honvédségi gyakorlóprogramban mindkét kezét elvesztette, és lapértesülés szerint súlyos arcsérülést is szenvedett.

A kormány honlapjára felkerült rendelettervezet szerint „megkülönböztetett tisztelet illeti meg azokat a honfitársainkat, akik életük kockáztatásával vagy életük árán katonai ismereteket sajátítanak el, védik a hazát, különösen, ha azt nem a Magyar Honvédség személyi állományának tagjaként, hanem polgári közszolgálati hivatásuk mellett, önkéntesen teszik” - írja a hvg.hu.

A szöveg kitér arra is, hogy „az állam kötelezettsége, hogy a hősök áldozatvállalását elismerje, továbbá minden szükséges segítséget megadjon abban az esetben, ha az önkéntesen vállalt szolgálat sérülést vagy egészségromlást okoz”.

A tervezet szövege külön megjegyzi, hogy „a rendelet visszamenőlegesen is érvényes, így a korábban balesetet szenvedett tisztségviselő is jogosult a támogatásokra”. Az is kiderül, hogy a Miniszterelnökségen dolgozó hölgy biztosan 50 százalékosnál nagyobb mértékű egészségkárosodást szenvedett, mert a rendelettervezet a legalább 50 százalékos mérték felett rendelkezik a „kormányzati igazgatási hősi juttatás” biztosításáról.

A speciális kormányzati juttatás több tételből áll össze, anyagi és természetbeni juttatásokból:

Hősi egészségkárosodási ellátás. Olyan keresetkiegészítés, amely a korábbi jövedelem pótlását szolgálja, és az öregségi nyugdíjkorhatár elérésének időpontjáig jár.

Hősi kiegészítő rokkantsági támogatás. Az összegét a honvédelmi tárca állapítja meg, és a nyugdíjfolyósító szerv folyósítja.

Lakás élethosszig tartó, ingyenes biztosítása. Az állami tulajdonú lakás élethosszig tartó, ingyenes használatát jelenti. A lakásnak összkomfortosnak és a kormánytisztviselő egészségi állapota által indokolt alapterületűnek, kialakításúnak és felszereltségűnek kell lennie, a lakás rezsijét a használónak kell fizetnie.

Egészségügyi szolgáltatás biztosítása. A kormánytisztviselő jogosult az Észak-pesti Centrumkórház – Honvédkórház által nyújtott egészségügyi szolgáltatásokat élete végéig térítésmentesen igénybe venni.

Címlapról ajánljuk
Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

A csendes-óceáni Tonga közelében található, víz alatt megbúvó Hunga vulkán 2022. január 15-én hatalmas kitörési felhőt hozott létre, ami egy órán belül elérte a magaslégkörben lévő sztratoszférát, a felső ernyő részének kiterjedése pedig 400 kilométer volt. Harangi Szabolcs, a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője felidézte, pontosan mi történt négy évvel ezelőtt, továbbá arra is kitért, tudományos szempontból milyen tanulságai voltak az akkori történéseknek.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×