Infostart.hu
eur:
364.8
usd:
309.82
bux:
136854.67
2026. április 16. csütörtök Csongor
Judges gavel and Themis statue.
Nyitókép: Zolnierek/Getty Images

Újdörögdi gránát-incidens: felderítési szakaszban jár a nyomozás

Polt Péter legfőbb ügyész szerint az ügy jelenlegi szakaszában még nem lehet egyértelműen bűncselekmény gyanújáról beszélni.

Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, márciusban súlyos baleset történt az újdörögdi katonai gyakorlótéren, amikor felrobbant egy éles kézigránát. A robbanásban ketten megsérültek, egy, a Miniszterelnökségen dolgozó fiatal kormánytisztviselő mindkét kezét elvesztette. A mellette álló kiképző honvéd többszörös lágyrészsérülést és csonttörést szenvedett.

Kanász-Nagy Máté, az LMP parlamenti képviselőjének kérdésére a Legfőbb Ügyészség közölte: felderítési szakaszban jár az ügyben indított nyomozás - írja a 24.hu.

Az incidens miatt a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség maradandó fogyatékosságot okozó foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt rendelt el nyomozást.

Polt Péter legfőbb ügyésznek a képviselői kérdésre adott válasza szerint a nyomozó ügyészség ez idáig szemlét folytatott le, tárgyi bizonyítási eszközöket foglalt le, valamint tanúkihallgatásokat és adatgyűjtést végzett. Hozzátette, hogy az eljárás jelenlegi szakaszában a bűncselekmény megalapozott gyanújának kérdésében még nem lehet állást foglalni.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Fordulóponthoz érkezett a háború, új hatalom lett Ukrajna legfontosabb szövetségese – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Fordulóponthoz érkezett a háború, új hatalom lett Ukrajna legfontosabb szövetségese – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök beszélt arról egy interjúban, hogy immár nem az Egyesült Államok nyújtja a legtöbb segítséget az ukránoknak. A politikus Berlinben beszélt arról, hogy szerinte Amerikának most nincs ideje az orosz-ukrán háborúval foglalkozni, ezért jelenleg Németország számít a legfontosabb partnernek. Ukrajna védelmi minisztere, Mihajlo Fedorov április 15-én bejelentette, hogy az orosz haderő veszteségei történelmi csúcsot értek el, ezek már meghaladják Oroszország havi mozgósítási kapacitását - tudósított az Euro Maidan Press. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×