Infostart.hu
eur:
385.82
usd:
331.89
bux:
121643.45
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Nyitókép: dchadwick/Getty Images

Repkedtek a bírságok Óbudán, 126-tal száguldott a „győztes”

A BRFK III. kerületi Rendőrkapitányság területén folyamatosan mérik a gépjárművek sebességét a gyorshajtások visszaszorítása érdekében.

A kihelyezett traffiboxok 2025. április 1. és 30. között összesen 550 olyan gépkocsit mértek, amelyek átlépték a megengedett legnagyobb sebességhatárt – írja a police.hu.

A 70 km/h-s útszakaszokon a Hadrianus utcában közlekedett a leggyorsabb autó – 126 km/h-val ment, amiért 100 000 forint közigazgatási bírság jár. A 40 km/h-s útszakaszok közül a Királyok útján 69 km/h-val közlekedett a legnagyobb sebességű autó, ezért 70 000 forint közigazgatási bírságot kell fizetni.

Címlapról ajánljuk
NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolajfinomító. A hír azért is érdekes, mert a hírek szerint ebben nagy érdekeltsége lehet a magyar olajtársaságnak is, sőt, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter nyilatkozatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a Mol többségi tulajdonrészt vásárol a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban (NIS). Ennek részleteiről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia és klímapolitikai üzletágának vezetőjét kérdeztük.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Jelentős esésekkel indul a nap az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti csökkenéssel nyitott és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál is, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a viág szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×