Infostart.hu
eur:
386.2
usd:
331.73
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
A Sándor-palota által közreadott képen Sulyok Tamás köztársasági elnök beszél az Andrzej Duda lengyel államfővel a megbeszélésük után tartott sajtótájékoztatón a lengyelországi Ószandecen (Stary Sacz) 2024. március 22-én.
Nyitókép: MTI/Sándor-palota/Érdi Róbert

Sulyok Tamás megszólalt a gyűlöletbeszédről – videó

A köztársasági elnök Facebook-oldalán osztott meg egy videót „Világos beszéd a beszédekről” címmel, amelyben Magyar Péter kiszivárgott hangfelvételeire utalva példákkal illusztrálta, hogy a közbeszéd stílusát bizonyos összefüggésekben kell vizsgálni, hozzátéve, hogy neki „szubjektíve az ilyen fajta kijelentések általában nem tetszenek”.

„Mindenkinek meg lehet a véleménye arról, hogy mi a gyűlöletbeszéd, de ezt mindig a kontextusban kell értelmezni” – kezdte Sulyok Tamás köztársasági elnök egy, a Facebook-oldalán közzétett videóban, amelyben a közelmúltbeli politikai beszédekről – és feltehetően általában a közbeszédről – fejtette ki véleményét. Az államfő meglátása alapján

a kontextust figyelmen kívül hagyó értelmezések általában önkényes értelmezések, és ő ezt a maga részéről nem pártolja.

„Mondok egy példát: hogyha énrólam azt lehet mondani, hogy én egy szatyor fing vagyok – már bocsánat – vagy a választópolgárokról azt lehet mondani, hogy büdös szájúak, vagy európai parlamenti képviselőkről azt lehet mondani a közbeszédben, hogy agyhalottak, ugye, akkor ez a közbeszédnek egy meghatározott stílusát képviseli” – reagált a Magyar Péter magánbeszélgetéseiről korábban kiszivárgott hangfelvételekre, hozzátéve, hogy „ebben lehet minden más ilyen kijelentést értelmezni, függetlenül attól, hogy ez nekünk tetszik vagy sem”.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×