Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 9. vasárnap Emőd
Lomizó a VIII. kerületi Lujza utcában 2015. március 26-án. A lakosság minden évben igénybe veheti a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.-vel közösen szervezett, meghatározott időpontban történő, külön díjazás nélküli lomtalanítási szolgáltatást.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Lomtalanítás – Újabb „mikor, hol” vált ismertté

A XXII. és a VIII. kerület lakói készülhetnek most.

Újabb kerületekben lesz lehetőségük a lakóknak, hogy megszabaduljanak a feleslegessé vált holmijaiktól lomtalanítás keretei közt.

A folyamat jelenleg a XXII. kerületben tart, ott április 4-ig lehet kihelyezni a lomokat megszabott rendben.

2. körzet: március 26., szerda;
3. körzet: március 27., csütörtök;
4. körzet: március 30., vasárnap;
5. körzet: március 31., hétfő;
6. körzet: április 1., kedd;
7. körzet: április 2., szerda;
8. körzet: április 3., csütörtök;
9. körzet: április 4., péntek.

A sorban a következő helyszín a VIII. kerület lesz, jövő vasárnaptól kezdve a következő péntekig (április 6–11.) között lesz lehetőség megszabadulni a lomoktól a következő körzetekben:

1. körzet: április 6., vasárnap;
2. körzet: április 7., hétfő;
3. körzet: április 8., kedd;
4. körzet: április 9., szerda;
5. körzet: április 10., csütörtök;
6. körzet: április 11., péntek.

És még szintén áprilisban Kispesten, a XIX. kerületben is lesz lomtalanítás:

1. körzet: április 22., kedd;
2. körzet: április 23., szerda;
3. körzet: április 24., csütörtök;
4. körzet: április 25., péntek;
5. körzet: április 27., vasárnap;
6. körzet: április 28., hétfő;
7. körzet: április 29., kedd.

A MOHU felhívja rá a lakosok figyelmét, hogy a főváros közterületi rendjének és tisztaságának megóvása érdekében mindenki csak a hivatalos tájékoztatólevelében, a címére vonatkozó napon, 18 óra után készítse ki a lomokat. A nem a megjelölt időpontban történő lomkikészítés közterület-szennyezési szabálysértésnek minősül.

Kihelyezhető: háztartásban feleslegessé vált nagydarabos hulladék, ami mérete miatt nem helyezhető a kukába, bútor, matrac, szőnyeg, bőrönd, nagyméretű sportszer (pl. síléc), használati tárgy (pl. gyermekfürdető).

Nem helyezhető ki: a háztartásban naponta képződő kommunális hulladék, szelektíven gyűjthető csomagolási hulladék (pl. papír, műanyag, fém), építési és bontási törmelék (pl. csempe), sitt, föld, szénpor, hamu, gumiabroncs, síküveg, zöldhulladék, textil, ipari vagy szolgáltatási tevékenységből származó hulladék, elektromos és elektronikai hulladék.

Veszélyes hulladékok kihelyezése továbbra is szigorúan tilos - derül ki a 24.hu cikkéből.

Címlapról ajánljuk
Észak-Európa közeledik az unióhoz – mik az izlandi dilemmák a népszavazás előtt?

Észak-Európa közeledik az unióhoz – mik az izlandi dilemmák a népszavazás előtt?

Augusztus 29-én népszavazást tartanak Izlandon arról, hogy az ország folytassa-e az évekkel ezelőtt félbeszakított uniós csatlakozási tárgyalásokat. A kérdés azután került újra napirendre, hogy az Egyesült Államok többször is jelezte, igényt tartana a szomszédos Grönlandra. Izland mellett Norvégiában is ismét felmerült az Európai Unióhoz való közeledés ügye. A változó geopolitikai helyzetről Németh Viktória, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány senior kutatója beszélt az InfoRádió GeoTrendek című műsorában.

Baka András: A kétharmados többség sem jogosít fel mindenre

Baka András, a Tisza Párt köztársaságielnök-jelöltje korábbi nyilatkozataiban még a ciklusokon átívelő mandátumok és a hatalommegosztás védelmének fontosságát hangsúlyozta, ám a kormánypárti bírálatok szerint most mégis asszisztál a Sulyok Tamás mandátumának megszüntetéséhez vezető alkotmánymódosításhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×