Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót
Nyitókép: Zsolt Hlinka/Getty Images

Óriási türelem kell most a győri fővonalon

A tatai állomáson a felsővezeték meghibásodása akadályozza a közlekedést, ezért Tatabánya és Almásfüzitő között szünetel a vonatforgalom. Jelentős késésekre, akár több órával hosszabb eljutási időre és pótlóbuszos átszállásra is kell számítani pénteken a késő délutáni, kora esti órákban a győri fővonalon – közölte a Mávinform az MTI-vel.

Közleményük szerint a Déli pályaudvarról 14.55-kor Győrbe induló vonat áramszedője Tatánál megrongálta a felsővezetéket, emiatt Tatabánya és Almásfüzitő között átmenetileg nem járnak a vonatok. „A helyzet tisztázása, és a forgalmi rend kidolgozása folyamatban van” – tették hozzá.

Jelezték azt is, hogy ebben a helyzetben Tatabánya és Komárom között a Volán-járatokon is elfogadják a vasúti jegyeket.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Enyhül a grönlandi feszültség a részvénypiacok szerint. A dollár és a kötvénypiacok szerint viszont más a helyzet. Adják a dollárt, turbulencia a globális kötvénypiacokon. Eközben a japán jenben súlyos sztori kezd kibontakozni, miközben a forint piacán is érdekes fejlemények bontakoznak ki. Magyar idő szerint pénteken késő estére a forint több éve nem látott szintre erősödött a dollárral szemben, a 323-as kezdetű szinteken is magabiztosan mozgott, míg a dollár nagyot zuhant a nap folyamán, az euróval szemben messze 1,18 fölé szaladt az árfolyam, ez szeptember óta nem látott dollárgyengeséget jelez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×