Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
A Mol MOHU és a Returmatic magyar fejlesztésű italpalack-begyűjtő autójának üveggyűjtő modulja működés közben a bemutatón a Hungexpo A pavilonjában 2024. március 6-án. A begyűjtőautók a kézi visszaváltási rendszerhez csatlakozó kisebb boltokból szállítják majd el az italcsomagolásokat. Az autóba beszerelt automata összepréseli a műanyagpalackokat, az alumíniumdobozokat, valamint összetöri az üvegeket.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Változás a láthatáron a palakcvisszaváltási rendszert illetően

Az új visszaváltási rendszer első, kijózanító tapasztalatai alapján a köztéri kukákra hamarosan a kiürült italcsomagolások könnyű behelyezésére és elvételére szolgáló tartók kerülhetnek.

A MOHU tárgyalásokat folytat a közterületi hulladéktárolókra szerelhető palackrekeszek kihelyezéséről – erősítették meg Népszava információit a Mol-hátterű hulladékkoncessziós társaságnál. A MOHU a köztisztasági cégekkel közösen, élénken keresi a lehetőségeket – osztotta meg ismereteit a lappal Nagy László, a Köztisztasági Egyesülés igazgatója is.

A köztéri kukákra erősített „palacktartókat” évek óta a világ számos olyan államában, illetve városában alkalmazzák, ahol a kiürült italcsomagolások pénzért visszaválthatók. A megoldást az teszi szükségessé, hogy az üres palackokat sokan kiszedik a kukákból. Ez részint a visszaváltásból élők számára kényelmetlen, másrészt egy-egy kuka feltúrása után rendetlenség is maradhat.

A fentieken túl létezik palacktartó egységgel egybeszerelt kuka, amiként olyan, osztott terű tároló is, amely külön rekeszébe lyukakon át csak palackok dobhatók. Illetve van kizárólag visszaváltható italcsomagolások tárolására szolgáló kuka is.

Bár a MOHU részéről a Népszava értesülését bővebben nem kívánták véleményezni, a lao úgy tudja, hogy a palackrekeszekhez hirdetőket keresnek, vagyis olyan cégeket, amelyek a feltüntetett reklámért cserébe állják a szerelvények költségeit.

A hétvégén hasonló felvetéssel élt amúgy a Facebook-oldalán Vitézy Dávid, a Fővárosi Közgyűlés háromfős, Podmaniczky Mozgalom nevű frakciójának vezetője is. Erről bővebben itt írtunk.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×