Tíz éve telepített új jegy- és bérletkiadó automatákat Budapest forgalmas csomópontjaira a Budapesti Közlekedési Központ. Az automaták a kényelmi funkcióik miatt hamar népszerűvé is váltak: mivel számos termék könnyen és gyorsan megvásárolható belőle - írja a penzcentrum.hu.
Az automatáknál már korábban felmerült egy probléma: gyakran eltömítették a pénzvisszaadó nyílásokat, így az utasok sokszor nem kapták vissza azt a pár forint aprót, ami a tranzakció után járt volna. Sokan legyintettek 10-20, de talán még száz forintra is, vagy annyira sietnek, hogy nincs idejük reklamálni, bejelenteni. A könnyű pénzre vágyók pedig ezután csak eltávolítják a "dugaszt", és esetenként akár több száz vagy több ezer forint is lehet a jutalmuk a "munkáért".
A portálon közzétett videó alapján ezúttal a tolvajok nem az apróra mennek, hanem a papírpénzes nyílásba tesznek akadályt - vagyis ha eleget várnak, sok ezer forintot is összeszedhetnek. A kommentek alapján a videó egyébként a budapesti Széll Kálmán téren készült, de többen megjegyezték, hogy Kelenföldön vagy más forgalmas csomópontos is tapasztaltak már ilyesfajta eltömítést.
Az Ukrajnán át érkező orosz olajszállítmányok a Mol által bejelentett új szerződések ellenére is kockázatosak - hangsúlyozta az InfoRádióban az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője. Pletser Tamást jelezte, az ismert geopolitikai kockázatok és a különadók növelése miatt minősítették le a Mol részvényeit.
Néhány napja még a hónapok óta tartó tűrhetetlen kánikula miatt szomjaztunk egy kis enyhülést, nyugati szomszédunkban talán nem is sejtették, milyen gyorsan és extrém módon teljesülnek a vágyak...
A Bloomberg értesülései szerint a szeptember 24-én esedékes ENSZ-közgyűlésig a nyugati hatalmak nem hoznak döntést arról, hogy Ukrajna használhat-e orosz területek ellen nyugati gyártmányú, nagy hatótávolságú rakétákat. Egy volt ukrán tisztviselő csütörtökön Pekingben arról beszélt, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán és Hszi Csin-ping kínai elnök már a jövő hónapban személyesen találkozhat egymással. Az egyik vezető orosz héja, Szergej Karaganov egy interjúban azt mondta, szigorítani kellene Oroszország nukleáris doktrínáján, és akár egy NATO-országra is kisebb nukleáris csapást mérhetnének anélkül, hogy atomháború robbanna ki. Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök pedig arról posztolt, hogy hiperszonikus rakétákkal süllyesztené a tengerbe Nagy-Britanniát.