eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 15. vasárnap Enikő, Melitta
A Paksi Atomerőmű 2019. június 25-én.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Közbeavatkozott a kormány, különleges gazdasági övezetet hozott létre Pakson

A kormányrendelet megfosztja a várost az atomerőmű jelentette adóbevételektől, ami a polgármester szerint az életszínvonal csökkenéséhez és a munkaerő elvándorlásához fog vezetni.

A kormány különleges gazdasági övezetté nyilvánította a Paks közigazgatási területén elhelyezkedő, az atomerőmű kapacitásának fenntartására irányuló és az azzal kapcsolatos beruházásokkal összefüggő ingatlanokat - írja a 24.hu. Az Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett rendelet szerint az immár nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházáshoz szükséges önkormányzati ingatlanok tulajdonjogát a Tolna Vármegyei Önkormányzat szerzi meg.

Mint írják, a különleges gazdasági övezet területén a feladat- és hatásköröket Tolna Vármegye Önkormányzata gyakorolja. A rendelet augusztus közepén lép életbe, és

ennek értelmében a különleges gazdasági övezet helyi adókötelezettségéből származó bevétel 62,5 százaléka Tolna Vármegye Önkormányzatát, 37,5 százaléka Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatát illeti.

A bevétel legfeljebb 3 százalékát lehet a megyei önkormányzati feladatokkal kapcsolatos működési költségekre, a bevétel legfeljebb 17 százalékát pedig a megyei önkormányzat beruházásaira költeni. A maradék pénzen osztoznak a két megye beruházással közvetlenebbül érintett települései.

Heringes Anita júniusban megválasztott ellenzéki polgármester felháborítónak nevezte az ötletet, és hangsúlyozta: az atomerőmű dolgozóinak nagy része paksi, abból keletkezik az iparűzési adó, hogy ők bemennek dolgozni.

Szerinte jelenleg alapvetően jó Pakson élni, de ha elvonják az adóbevételt a várostól, akkor romlani fog az életminőség, és a mérnökcsaládokat semmi sem akadályozza majd meg abban, hogy nagyobb fizetésért külföldre vándoroljanak. Arra is emlékeztetett, hogy a Tolna vármegyei közgyűlés fideszes elnöke, Orbán Attila is Pakson lakik, neki kellene a legjobban tudnia, mekkora szüksége van a városnak ezekre a bevételekre.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
A holland lakásviszonyokat idézik a belvárosi kerületek

A holland lakásviszonyokat idézik a belvárosi kerületek

Tavaly év végén a hazai lakásállomány elérte a 4,6 milliót, melynek közel harmada (32 százaléka) Budapesten és Pest megyében található. A lakásszám területi eloszlása mellett azonban azok tulajdonviszonyai között is nagy eltéréseket láthatunk. Bár Magyarországon hagyományosan magas a saját tulajdonú lakásban élők aránya, egyes településeken és fővárosi kerületekben ez a holland vagy a francia arányokat idézi, miközben sok helyen a településen élők 100 százaléka saját lakásban él. Hogy ezen a téren mi jellemzi az országot nemzetközi viszonylatban és mekkorák az országon belüli különbségek, azt a KSH legfrissebb számai alapján néztük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. szeptember 15. 05:30
×
×
×
×