eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pixabay

Kiss Róbert Richard: a fokozódó hőség megfordítja a turizmus irányait is

A turizmusra is hatással van a kánikula, sok turista az egyre melegebb nyarak miatt inkább észak felé veszi az irányt. A szakértő szerint azonban ez a tendencia egyelőre nem rendezi át a piacot, továbbra is a vízpartok és a tengerparti úti célok a legfelkapottabbak.

A hőhullámok idején növekszik a strandok forgalma, benépesülnek a vízparti területek, de a turisztikai adatok rávilágítanak arra is, hogy változnak az úti célok – mondta el Kiss Róbert Richard turisztikai szakértő.

A 2019 előtti, vagy akár a 2000 körül jellemző adatokhoz képest megnőtt azok száma, akik az északi országok irányába indulnak nyaralni. Így például Skóciában vagy a skandináv területeken, Norvégiában, Svédországban az átlagos bővüléshez képest is nagyobb mértékben nőtt a turisták száma. Az InfoRádió Világszám című magazinjának szerkesztő-műsorvezetője szerint azonban ez nem jelenti azt, hogy az északi országok leköröznék a nyáron közkedvelt mediterrán területeket, a hőség nem okoz versenyhátrányt.

"Franciaországba, Spanyolországba, Olaszországba olyan hatalmas tömegek érkeznek, hogy már a túlzott turizmus gondolata fogalmazódik meg sokakban. Néhány településen a helyiek tiltakoznak is emiatt, tehát egyelőre turisztikai visszaesésről a hőség miatt nincsen szó" – mondta az InfoRádióban Kiss Róbert Richard.

Felidézte: míg korábban évi 50 millió turistával vezetett Franciaország, manapság már 80-90 millió vendég látogat az országba. Utána Olaszország, Spanyolország szintén óriási, 70 milliós számokat produkál. Ez azt mutatja, hogy nem lehet jelentős nagyságrendű változásokra számítani az elkövetkezendő időszakban, de a tendencia kétségtelenül megjelent.

Az viszont érzékelhető a szakértő szerint, hogy

hamarabb indul az előszezon és kitolódik az utószezon, bár ez a családosokat nem igazán érinti.

Mint mondta, most sem azért nem mennek mondjuk szeptemberben rengetegen Görögországba, mert az árral lenne a problémájuk vagy mert nincsen elég meleg, hanem azért, mert már iskolába kell mennie a gyereknek. Mindemellett augusztusban egy kicsit a vállalati forgalom is lanyhul, az ebben a szektorban dolgozóknak is nyáron van ideje pihenni. Ez a két körülmény pedig valószínűleg nem változik meg gyökeresen.

Kiss Róbert Richard szerint viszont azok közül, akiket nem köt a nyári szünet, sokan átteszik őszre az utazást. Nemcsak a török riviéra népesül be, de a balatoni szezon sem ér már véget augusztus 20-án.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×