Időjárási helyzet Európában:
Ciklonok és frontjaik alakítják a kontinens legnagyobb részének időjárását, de érdemibb - 10 mm-t meghaladó mennyiségű - csapadékot nagyobb területről csak Franciaországból jelentettek. Anticiklonális hatások Skandináviában és a Mediterráneum zömében jellemzőek. A mozgalmas időnek köszönhetően Európa nyugati, délnyugati és déli területein enyhének mondható az idő, döntően 14 és 21 fok között alakul a csúcshőmérséklet. Ugyanakkor a nyugat-európai frontrendszer előoldalán az Ibériai-félsziget fölé meleg levegő áramlik, így a félsziget déli felén nem ritkák a 25 fok fölötti maximumok sem. Nappali fagyok pedig már csak a Skandináv-félsziget északi részein vannak.
Kedd estig a Kárpát-medencébe a tőlünk északkeletre örvénylő ciklon hátoldalán északias áramlással hidegebb levegő szivárog, így keddre tovább mérséklődik a nappali felmelegedés mértéke, és éjszakai fagyokra is számítani kell.
Várható időjárás az ország területén kedd éjfélig:
Kedden a Nyugat-Dunántúlon derült maradhat az ég, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de így is többórás napsütésre lehet számítani. Azonban a Duna-Tisza közén erősebben felhős tájak is lesznek. Számottevő csapadék nem valószínű. Az északias szél már csak a Dunától keletre fekvő tájakon lesz élénk. Estétől mérséklődik a légmozgás.
A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 7 és 12 fok között alakul.
A szélsőséges időjárás okairól itt hallgathat meg beszélgetést: