Szeptember 1-je ezúttal péntekre esik, így az alap- és középfokú oktatási intézmények diákjai egyetlen tanítási nap után máris hétvégi pihenőre mehetnek.
A köznevelési intézményekben a korábbi évekhez hasonlóan nagyjából 960 000 diáknak fognak becsengetni.
Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint az általános iskolákban 720 ezren, míg a középfokú oktatási intézményekben 240 ezren kezdik meg az új tanévet.
Az elmúlt 3 évben nem változott jelentősen a diákok száma, de
- általános iskolába ebben a tanévben pár ezerrel kevesebben, míg
- középiskolába, gimnáziumba néhány ezerrel többen járnak majd.
A szakképzési intézmények tanévi rendje nem változott, azonban az általános iskolák, gimnáziumok és szakközépiskolák diákjainak egy héttel tovább kell majd nyáron iskolába járniuk, igaz, a téli szünet is éppen ennyivel lesz hosszabb.
A Pedagógusok Szakszervezete már a tanév rendje nyilvánosságra hozásának csúszását is kifogásolta, de a tanítási idő felosztásával sem értenek egyet.
Gosztonyi Gábor a szervezet alelnöke szerint a hosszabb téli szünetel a fűtésszámlát a családokkal fizettetik meg, de a nyári szünet kezdetének eltolását is bírálta.
"Magyarországon június második felében már nagyon ritka az, amikor nem éri el a 25-30 fokot a hőmérséklet, és azért az iskolák jelentős része panel iskola, óriási nagy ablakokkal, ezek üvegházhatást produkálva sokkal inkább felmelegszenek, és itt ha összeadódik az, hogy elviselhetetlenül meleg is van, és már a tanév vége van, tehát a diákok is fáradtak, teljesen fölösleges az utolsó hetet tanítással tölteni" - mondta az InfoRádiónak nyilatkozva.
A szakszervezeti vezető azt is nehezményezte, hogy bár a "státusztörvény" júliusban életbe lépett, a végrehajtási rendelete továbbra sem jelent meg.
Álláspontja szerint azonban enélkül a jogszabály rendelkezéseit nem lehet megfelelően alkalmazni.