Infostart.hu
eur:
361.08
usd:
313.23
bux:
149084.47
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Nyitókép: Fajrul Islam/Getty Images

Behívatta a polgármester a lomb nélküli lombsétányon derülő közmunkást

A nő nevetős szmájlival reagált egy Facebookra feltöltött képre, amit egy ismerőse készített a polgármester lombok nélküli lombkoronasétányánál. Közben Polt Péter egy, a beruházás szabályosságát firtató kérdést feljelentésként értékelt, és megtette a lépéseket.

Arról a Hajdú-Bihar megyei Nyírmártonfalván létesült beruházásról van szó, amiről kiderült, hogy annak megépítéséhez 60 millió forintos uniós támogatást nyertek, de az építéssel párhuzamosan tarra vágták az azt körülvevő erdőt – emlékeztet a 24.hu.

A szociális gondozó, akit közmunkásként foglalkoztat az önkormányzat, az ügyben az RTL Híradójának nyilatkozott. A történtekről azt mondta: húsvét vasárnap este hívta fel őt a polgármester, aki jelezte, hogy le kellene vennie a „röhögős” fejet, valamint be kellene mennie kedden az irodájába. Egyúttal figyelmeztette, hogy gondolkodjon azon, amit mit csinál. A telefonbeszélgetésről a nő felvételt készített.

Miután a közmunkás fenyegetőnek értékelte a hívást, a keddi találkozót is rögzíteni szerette volna, de a polgármester követelte, hogy tegye a telefonját az asztalra. Mikor a nő ezt többször is megtagadta, a polgármester közölte, hogy mindent megbeszéltek, és küldeni fogja a papírokat. A szociális gondozó akkor úgy gondolta, a polgármester a felmondásáról beszél, viszont azóta sem kapott semmilyen papírt tőle.

A csatornának nyilatkozva hozzátette: „Azt szeretném, hogy a polgármester ilyen szinten ne tehesse ezt meg az emberekkel. Nemcsak velem, hanem itt még vannak olyan emberek, akik ide vannak utalva, és nem tudnak ugrálni, másfele dolgozni. Ezt a sakkban tartást én nem tartom igazságosnak.”

A polgármester a felvételről nem akart nyilatkozni a csatornának, de azt mondta, hogy belső vizsgálat indult a nő ellen, mert nem jól dolgozik.

Feljelentésnek értékelt kérdés

A 24.hu minap arról is beszámolt az ügy kapcsán, hogy Vadai Ágnes DK-s országgyűlési képviselő írásbeli kérdéssel fordult a legfőbb ügyészhez. Az ellenzéki képviselő azt kérdezte: „Szabályos volt a nyírmártonfalvai lombkorona sétány uniós támogatásának felhasználása?”

Polt Péter írásban reagált: a parlament honlapján közzétett dokumentum szerint a kérdését tartalmilag feljelentésként értékelte, és azt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságának továbbította. A feljelentés elbírálásának eredményéről a nyomozó hatóság ad majd tájékoztatást.

Címlapról ajánljuk
Videón mutatta meg Magyar Péter a Paksi Atomerőmű elcsöndesült belsejét

Videón mutatta meg Magyar Péter a Paksi Atomerőmű elcsöndesült belsejét

Kedden napközben már utalt rá, hogy bent is forgattak, illetve hogy sok érdekeset lehet tanulni bent. Turbinatúrán a kormányfő.

Afrikai–spanyol tömeges migrációs incidens: a kutató szerint rengetegen „buliból” törtek át

Ceutában, a spanyol–marokkói határ egyik legfontosabb pontján újra kiéleződött a migrációs helyzet. Mi áll a háttérben, és milyen következményei lehetnek az eseményeknek? Erről kérdezte az InfoRádió Sayfo Omart, a Migrációkutató Intézet kutatásvezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Elszabadult a rali az amerikai tőzsdén, a SpaceX számaira várnak a befektetők

Elszabadult a rali az amerikai tőzsdén, a SpaceX számaira várnak a befektetők

A részvénypiaci optimizmust a vállalati gyorsjelentések mellett amerikai nyilatkozatok is fűtik az állítólagos amerikai-iráni tárgyalásokkal és a Hormuzi-szoros megnyitásával kapcsolatban, amire az olajár esik. Ma reggel Ázsiában felemás volt a hangulat, az európai tőzsdéken pedig emelkedéseket lehetett látni, itthon hasonlóan pozitív volt a kép. A magyar részvénypiacon a fókusz egyre inkább a vállalati gyorsjelentéseken van, a héten mind a négy hazai blue chip közzéteszi második negyedéves számait, holnap hajnalban az OTP jelent. A nap nyertese az Alteo volt a BÉT-en a tegnapi negyedéves jelentést követően, de a Mol is nagyot ment ma, új történelmi csúcsra került az olajcég árfolyama. A napot maga a BUX index is soha nem látott magasságban zárta. Amerikában nagyon komoly rali bontakozott ki, soha nem látott szintre kerültek a vezető részvényindexek. Elsősorban a SpaceX második negyedéves számaira várnak a befektetők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×