eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Young female doctor working at her office.
Nyitókép: Likoper/GettyImages

Bíróságra vinné az orvosi kamara a kötelező ügyelet ügyét

A jogszabályok betartására kéri tagjait a Magyar Orvosi Kamara, de azt javasolják, hogy a háziorvosi ügyeletre történő felszólításukról szóló határozatot közösen támadják meg. A kamara átvállalja az ügyvédi költségeket. Erről a szalmai szervezet vezetői beszéltek egy online fórumon, ahol azt is elmondták, hogy az orvosok kétharmada már úgy döntött, hogy megtartja kamarai tagságát.

A Magyar Orvosi Kamara soha nem mondta azt, hogy ne dolgozzon senki az ügyeletben – jelentette ki Kincses Gyula elnök – a szervezet online fórumán –, arra a hírre reagálva, ami miszerint a járási tisztifőorvosok több vármegyében levélben szólították fel a háziorvosokat arra, hogy vállaljnak havonta két alkalommal – délután 4-től este 10 óráig – ügyeletet.

A MOK-elnöke arra is felhívta azon kollégák figyelmét, akik ilyen „fenyegető” hangvételű levelet kaptak, hogy a jogszabályokat, illetve az utasításokat be kell tartani. „Nem mondjuk azt, hogy ne menjen senki, mert aztán megkapják a büntetést…jogszerű magatartásra van szükség, de a határozat megtámadása szintén egy jogszerű cselekedet” – jegyezte meg.

A kamara tehát azt javasolja, hogy az érintettek szerveződjenek pertársaságokba; ezek megszervezését, valamint az ügyvédi finanszírozását a MOK magára vállalja – közölte Kincses Gyula. Azt viszont nem javasolják, hogy a háziorvosok bármilyen szerződést is aláírjanak, mert úgy nem lehet az azonnali mentességet kérni az ügyelet alól.

Álmos Péter, a testület alelnöke a legfrissebb adatokat ismertetve elmondta, eddig 27 533-an erősítették meg a kamarai tagságukat, „ami annak tekintetében, hogy körülbelül 33 ezer aktív orvos van Magyarországon, már egy nagy szép szám”. Emlékeztetett, bő egy hét maradt a határidő végéig, utána viszont a kamarának törölnie kell azokat a kollégákat, akik nem jeleztek, bár a későbbiekben ők is újra jelentkezhetnek.

A Magyar Orvosi Kamara februári küldöttközgyűlésének döntése nyomán buzdította arra a háziorvosokat, hogy ne írják alá ügyeleti szerződésüket, a kórházi orvosokat pedig arra, hogy helyezzék letétbe önként vállalt túlmunkájuk felmondását. A kormány ezután rendeletben törölte el a kötelező orvosi kamarai tagságot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×