Infostart.hu
eur:
385.85
usd:
328.51
bux:
121622.33
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök megérkezik Brüsszelbe 2022. október 20-án, ahol az Európai Unió állam-, illetve kormányfői kétnapos csúcstalálkozót tartanak.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Bejelentést tett Orbán Viktor Brüsszelben - videó

Videóüzenetet tett közzé a miniszterelnök.

Videót tett közzé Facebook-oldalán Orbán Viktor miniszterelnök a brüsszeli rendkívüli uniós csúcsról.

"Meghallgattuk Ukrajna elnökét" - közölte a kormányfő, hozzátéve, Magyarország történetének legnagyobb humanitárius segítségét nyújtottuk Ukrajnának, és egymillió menekültet engedtünk át a határainkon.

"Meghallgatva az ukrán elnököt nyilvánvaló, hogy ez a háború elhúzódik, nem számolhatunk azzal, hogy hamarosan véget ér. Miután elhúzódik, mi, magyarok továbbra is segíteni fogjuk humanitárius eszközökkel az ukránokat, de fegyvereket továbbra sem szállítunk" - jelentette be a miniszterelnök.

Szerinte a magyar érdek továbbra is a minél gyorsabb tűzszünet, a béketárgyalások és egy tartós békét eredményező rendezés.

"Életet menteni csak békével és tűzszünettel lehet. Mi, magyarok továbbra is a béke pártján állunk" - zárta gondolatait Orbán Viktor.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×