eur:
411.29
usd:
392.18
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke, miniszterelnök-jelöltje beszédet mond a párt kampányzáró rendezvényén Budapesten, a Fővárosi Művelődési Házban 2022. április 1-jén.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Megjött az első ellenzéki vélemény a veszélyhelyzet kiszélesítéséről - a Mi Hazánktól

A jobboldali ellenzéki párt részletesen leírja, miért nem fogják támogatni a parlamentben az alkotmánymódosítást.

Nem támogatja a veszélyhelyzet kiszélesítését célzó alaptörvény-módosítást a Mi Hazánk - olvasható a párt pénteki közleményében. Ismert, a változtatás a veszélyhelyzet jogállásának kiszélesítését célozza szomszédos országokban zajló háborús helyzetekre való hivatkozással.

"A koronavírus után új apropót keres a kormány, hogy rendkívüli jogrendben, korlátozások közt tarthassa az embereket, de a Mi Hazánk Mozgalom rávilágít annak álságosságára" - fogalmaz a közlemény.

A háborús veszélyhelyzet kihirdetése a párt szerint fegyveres készülődést is jelentene, diplomáciailag is rossz üzenete lenne, inkább a külföldi NATO-harccsoportokat Magyarországra beengedő kormányhatározatot kellene a Mi Hazánk szerint visszavonni, "mert hazánk katonai felvonulási területté tétele okoz igazi veszélyhelyzetet hazánkra nézve".

"Miután a kormány korábbi ígérete ellenére mégis engedélyezi a NATO-csapatok hazánkba telepítését az amerikai-orosz háború keretében, a Mi Hazánk maradt az egyetlen párt, mely Magyarország függetlensége mellett szót emel. Idegen haderőknek nincs helyük hazánkban, Magyarország a magyaroké!" - folytatódik a közlés, amely arra is felhívja a figyelmet, hogy Ukrajna nem NATO-tag, ezért vele kapcsolatban katonai kötelezettség nincs, ráadásul Ukrajna "a kárpátaljai magyar nemzetrésszel szemben elnyomó politikát folytat".

Címlapról ajánljuk
Mészáros Melinda a bérmegállapodásról: nagyon kemény tárgyalásokon értük el az eredeti célunkat

Mészáros Melinda a bérmegállapodásról: nagyon kemény tárgyalásokon értük el az eredeti célunkat

Megszületett a bérmegállapodás a versenyszféra és a kormány Állandó Konzultációs Fórumán, három évre szólóan. Kiderült, mennyivel emelkedik a következő három évben a minimálbér és 2025-ben a garantált bérminimum. Lesznek azonban olyan esetek, amikor újratárgyalásra lesz szükség.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×