eur:
394.05
usd:
365.61
bux:
65384.6
2024. március 29. péntek Auguszta
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (j) megbeszélést folytat Jelena Viktorovna Burmisztrovával, a Gazprom elnökhelyettesével az újabb hosszú távú gázvásárlási szerződés aláírása előtt a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2021. szeptember 27-én.
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Bekérette az ukrán nagykövetet Szijjártó Péter, amiért megtámadták a magyar gázmegállapodást

A külgazdasági és külügyminiszter hétfőn jelentette be, hogy 15 éves szerződést írt alá a Gazprommal, Ukrajna megtámadta a megállapodást az Európai Bizottságnál.

Szijjártó Péter Facebook-posztban számolt be a fejleményekről.

A szerződés aláírása kapcsán azt írja, „mélységesen felháborít viszont az ukrán kormány azon döntése, mely szerint az Európai Bizottságnál támadják meg ezt a szerződést. Ezért tegyünk gyorsan világossá pár dolgot:

1. Az ukránoknak semmi közük ahhoz, hogy mi kivel miről állapodunk meg.

2. Szuverenitásunk és nemzetbiztonsági érdekeink súlyos megsértésének tartjuk, hogy meg akarják akadályozni hazánk biztonságos gázellátását, a magyar emberek otthonainak fűtését és az ipar működtetését.

3. Barátságtalan ez a lépés azon sok támogatás (lélegeztető gépek, egészségügyi felszerelések, katonák ápolása, gyerekek üdültetése, beruházások finanszírozása) után, amit Ukrajna eddig tőlünk kapott.”

Bejegyzését azzal zárja, hogy keddre behívatták a külügyminisztériumba az ukrán nagykövetet.

Címlapról ajánljuk

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
A kormány veszélyhelyzeti intézkedései vannak Brüsszel asztalán

A kormány veszélyhelyzeti intézkedései vannak Brüsszel asztalán

Az Európai Bizottság két ügyben is kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a közbeszerzésre vonatkozó uniós jogszabályok megsértésére hivatkozva még tavaly év végén, amelyek heteken belül új szintre léphetnek. A Portfolio uniós döntéshozóktól úgy értesült, hogy több esetben látnak még kételyeket a magyar közbeszerzési rendszert illetően, így valószínűleg további egyeztetésekre lesz szükség, ezek után májusban felszólítást küldhetnek, hogy ne citálják Magyarországot az Európai Unió Bírósága elé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. március 28. 21:46
×
×
×
×