Infostart.hu
eur:
353.76
usd:
310.17
bux:
140088.03
2026. június 26. péntek János, Pál

Döntött a kormány: az év végéig marad a járványkészültség – a nap hírei

Ismét meghosszabbította a kormány a járványügyi készültséget. Másodfokú hőségriasztást rendelt el szombattól az országos tisztifőorvos. 5 helyet lépett előre Magyarország a nemzetközi versenyképességi rangsorban.

Ismét meghosszabbította a járványügyi készültséget a kormány. A Magyar Közlönyben jelent meg, hogy csak fél év múlva, december 18-án veszti majd hatályát a rendelet. A járványügyi készültség eredetileg tavaly december 18-ig tartott, ezt már egyszer meghosszabbították idén június 18-ig.

Az elmúlt napon 4 ember halt meg a koronavírus okozta betegség szövődményeiben és 113 új fertőzöttnél igazolták a kórokozót. 320 beteget ápolnak kórházban, közülük 45-en vannak lélegeztetőgépen. Az aktív fertőzöttek száma 43 és fél ezer alá csökkent. A járvány kezdete óta már több mint 807 ezer 300-an kapták el a vírust és 29 ezer 948 ember halt meg a betegségben.

A várható nagy meleg miatt másodfokú hőségriasztást rendelt el szombattól az országos tisztifőorvos. A légkondicionált helyiségek listája péntektől elérhető a katasztrófavédelem weboldalán. A nagy hőség az egészséges szervezetet is megterheli, bárkinél okozhat egészségügyi panaszokat, kellemetlen közérzetet, dekoncentrációt.

5 helyet lépett előre Magyarország a nemzetközi versenyképességi rangsorban – jelentette ki a pénzügyminiszter az IMD svájci üzleti iskola Versenyképességi Központjára hivatkozva. Varga Mihály hozzátette: a 63 országot felsoroló listán így Magyarország a 42. helyre jött fel, amivel a harmadik legnagyobb javulást érte el.

A Fidesz-frakció azt kéri a kormánytól, hogy a rászorulóknak tartsa fenn a hitelmoratóriumot – közölte a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője. A képviselőcsoport kihelyezett ülésén elhangzottakról beszámoló Kocsis Máté reális célnak nevezte, hogy jövőre az ország elérje a 5,5 százalékos gazdasági növekedést.

Debrecent országhatáron túlmutató jelentőségű gazdasági, felsőoktatási, innovációs és kulturális központtá kívánja fejleszteni a kormány – jelentette ki az innovációs miniszter. Palkovics László elmondta, hogy az elmúlt évtized második felében a Debrecenbe érkezett új beruházások összértéke meghaladja a 710 milliárd forintot, amivel több mint tízezer új munkahelyet teremtettek.

Béremelést és érdekegyeztetést követelnek az állami szférában dolgozók – hangzott el több szakszervezet közös tájékoztatóján. A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke a diplomás minimálbér bevezetését sürgette. A Belügyi-, Rendvédelmi és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete az illetmény alap növelését, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete pedig a bérek minimálbérhez való igazítását kérték.

A fogyasztás ösztönzésével kíván segíteni a fővárosi vendéglátóhelyeknek a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara. A testület kuponprogramot indított és a vállalkozások kamarai hozzájárulásából 75 millió forintos szolidaritási alapot hozott létre.

Szombattól lezárják a Nyugatit, július 17-ig kiemelt karbantartásokat végeznek pályaudvaron. A vasúttársaság tájékoztatása szerint az esztétikai felújítások mellett a Nyugati infrastrukturája is megújul.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Az eurótagságon kívül rekedni egyenlő a lemaradással, az alacsony bérekkel – mondta Magyar Péter. Kiriakosz Pierrakakisz görög pénzügyminiszterrel, az EuroGrop elnökével és Kármán András pénzügyminiszterrel állt a sajtó elé a miniszterelnök. Még idén felvázolják az euróhoz csatlakozás pályáját, ismertté válik, hogyan, miként, milyen feltételekkel csatlakozhat majd Magyarország az eurózónához, illetve juthat el ennek kapujába. A kormány felveszi a küzdelmet a készpénzállománnyal szemben. Cikkünk frissül!

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Terjed a baj a pénzügyi paicokon: újabb alap került szorítófogóba, muszáj korlátozni a kifizetéseket

Terjed a baj a pénzügyi paicokon: újabb alap került szorítófogóba, muszáj korlátozni a kifizetéseket

Az Ares Management egyik zászlóshajónak számító magánhitelezési alapjából több mint 1,5 milliárd dollárt próbáltak kivonni a befektetők a második negyedévben, ami hűen tükrözi, hogy a tehetős magánbefektetők egyre inkább elfordulnak a mintegy kétezer milliárd dolláros eszközosztálytól. A közel 11 milliárd dollár vagyonú Ares Strategic Income Fund az alap eszközértékének 14,4 százalékát elérő visszaváltási kérelemről számolt be, míg az első negyedévben ez az arány még csak 11,6 százalék volt - írja a Financial Times.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×